یاد گرفتن و یاد دادن

خوشحالم که به دوستانم بگم در طول سه ماه به کمک سیبیتا تونستم ده کیلو و چهارصد گرم از وزنم کم کنم.
می‌خوام دو تا مطلب رو با شما در میون بگذارم که اولیش تجربه شیرین اولین خرید لباسم بعد از شروع برنامه کاهش وزن بود. مدتهاست که لباس‌هام به تنم گشاد شده ولی اونقدر از این مسئله لذت می‌بردم که اقدام به خرید نمی‌کردم و مدام لباس‌های قدیمی‌تر و تنگ‌ترم رو که دیگه تنم نمی‌رفت بیرون آورده و از این که اندازه‌ام شدن یا حتی گشاد هستند لذت می‌بردم. تا این که بالاخره تصمیم گرفتم به خرید برم و فکر کنید که چه حالی داشتم وقتی فهمیدم که چهار سایز کم کرده‌ام. برای اولین بار بود که از فروشنده تقاضای سایز کوچک‌تر می‌کردم اونم نه یک سایز بلکه چهار سایز. امیدوارم همه‌تون این لحظه‌ها رو درک کنید چون خیلی لذتبخشه.
اما مسئله دوم انتقال دادن انرژی‌های مثبت به دیگرانه. من هم مثل بیشتر شماها در شروع برنامه با هیچکس حتی خواهرم صحبت نکرده بودم و فکر می‌کردم اگه کسی ندونه بهتره. ولی به مرور زمان و با دریافت انرژی‌های مثبت اطرافیان که مدام بهم می‌گفتن چقدر لاغر شدی! چقدر پوستت خوب شده! و… تصمیم گرفتم من هم به اطرافم و اطرافیانم انرژی مثبت بدم و شروع کردم به بیان چیزهایی که این مدت در سیبیتا یاد گرفته بودم. از فواید آب خوردن گرفته تا استفاده از سالاد و سبزیجات و با گفتن این مطالب علاوه بر این که مروری می‌شد در ذهن خودم احساس مفید بودن می‌کردم وقتی می‌دیدم اطرافیانم هم دارند به کارهایی که من می‌کنم علاقه‌مند می‌شن و با دقت روال تغذیه منو دنبال می‌کنند. فکر نکنید که با این کار فقط شما هستید که به دیگرتان چیزی یاد می‌دید و خودتون هیچ چیزی عایدتون نمی‌شه. اتفاقاً برعکس، سرشار از انرژی می‌شید و شاید چیزهایی عایدتون بشه که حتی فکرشم نمی‌کنید. یه مثال جالبش در مورد خود من بود. ما معمولاً ناهار رو با سه تا از همکارا می‌خوریم. یکی از اونها که کمی هم اضافه‌وزن داره خیلی دوست داشت که وزنش رو کم کنه و مدام پیگیر کاهش وزن من هست. خلاصه این که من مدام تشویقش می‌کردم به این که همین نکات ساده‌ای که من رعایت می‌کنم رو کم‌کم رعایت کنه و مطمئن باشه که نتیجه می‌گیره. اما اون خیلی تمایلی نشون نمی‌داد و می‌گفت می‌دونم نتیجه نمی‌ده و فکر نمی‌کنم بشه و… (از همون افکار منفی که همه‌مون قبل از آشنایی با سیبیتا داشتیم) خلاصه سماجت من بالاخره نتیجه داد و همکارم تصمیم گرفت که آب خوردن رو شروع کنه و همراه غذاش سالاد بخوره. جالب این بود که این اتفاق درست روزی افتاد که من فرصت درست کردن سالاد رو نداشتم و از صبح ناراحت بودم که حالا چطوری بدون سالاد ناهار بخورم!
تصور کنید وقتی سر میز ناهار ظرف سالاد رو دیدم که همکارم از کیسه‌اش درآورد و گفت من از امروز می‌خوام به توصیه‌هات عمل کنم چه حالی داشتم! (قبلاً اینجور موقع‌ها می‌گفتم کاش از خدا چیز دیگه‌ای خواسته بودم ولی الآن می‌گم خدایا ازت ممنونم که زود صدامو شنیدی)
اگر می‌خواهید احساس خوشبختی کنید برای خوشبختی دیگران تلاش کنید.
من تا امروز سه نفر از دوستانم رو به سیبیتا آوردم و به چهار نفر از نزدیکانم مطالب سیبیتا رو آموزش می‌دم و از تغییر روحیه و عادات اونها خیلی خوشحالم.

رویا سیبیتایی

از اشتباه کردن در مسیر کاهش وزن نهراسید

آیا هرگز به این نکته دقت کرده‌اید که زندگی افرادی که به رویاهایشان دست یافته‌اند پر از ناکامی بوده است؟ این دسته افراد اجازه نمی‌دهند ناامیدی بر آنها چیره شود. آنها به تلاش خود ادامه می‌دهند زیرا می‌دانند اشتباهات بخشی از موفقیت هستند. اگر مرتکب اشتباهی شده‌اید همیشه فرصت دیگری برای شما هست. هر لحظه که بخواهید می‌توانید شروعی تازه داشته باشید، زیرا آنچه ما شکست می‌نامیم در واقع یادگیریست. از اشتباه کردن در طی برنامه کاهش وزن نهراسید. اشتباهات به شما فرصت آزمایش رفتارها، عادت‌ها و درک این موضوع که کارهای جدید نتایج جدیدی به بار می‌آورد را می‌دهند. سعی در متوقف کردن اشتباه یعنی متوقف کردن آموختن، رشد کردن و بهتر شدن.
افرادی که مرتکب اشتباه نمی‌شوند از موفقیت دور می‌مانند و این خود اشتباه بزرگتری است.

روانشناس سیبیتا

عادت‌های غذایی سالم

این برنامه تو عادت‌های غذایی من خیلی موثر بوده، آروم خوردن، آب بیشتر خوردن، ظرف کوچیک خیلی تو لاغری موثره.
من اصلاً عادت به خوردن سالاد نداشتم اما حالا اگه سالاد نباشه انگار یه چیزی کمه، همین طور آب، وقتی به آب زیاد خوردن عادت کنی خیلی بده که آب گیرت نیاد.

غزل سیبیتایی

تفکر مثبت و کاهش وزن

در این یک سال و نیم، بنده به صورت جسته و گریخته این برنامه را اجرا کردم ولی نتایج فوق‌العاده‌ای دیدم که آن هم کاهش وزن بیست و یک کیلویی بود و از وزن صد و ده کیلو به وزن هشتاد و نه کیلو رسیدم و در این مدت رژیم غذایی و ورزش و تفکر مثبت را با هم داشتم و معتقد بودم که به این هدف و خواسته خواهم رسید و رسیدم و این تفکر مثبت بود که بیشتر از دو عامل دیگر به من کمک کرد.

حسین سیبیتایی

لذت خوردن

از این که با مجموعه سیبیتا آشنا شده‌ام بسیار خوشحالم. بعد از فقط سه هفته مراجعه تغییرات بزرگی را احساس می‌کنم. دیدگاهم نسبت به زندگی تغییر کرده و آرامش را تجربه می‌کنم.
خوردن برای من مقوله‌ای متفاوت شده است و لذتی متفاوت برایم دارد. این تفاوت لذت را عمیقا احساس می‌کنم.

هستی سیبیتایی

تغییر فکر تغییر زندگی

من خیلی وقت‌ها سعی می‌کردم با خوردن خوشحال باشم ولی حالا با سیبیتا دیگه اینطوری نیستم. ضمناً خوبه بدونید که من به دلیل ناراحتی‌های زیادی که توی زندگی داشتم، مرگ عزیزان مثل پدر، برادر و خواهر در تصادف و جوانمرگ شدن اونها خیلی صدمه روحی خوردم و حدود چهار سال بود که حتی ساده‌ترین کارهای خودم رو کسی برام انجام می‌داد ولی الان با سیبیتا انرژی‌ام زیاد شده و همه کارهام رو خودم می‌کنم و از این موضوع خیلی خوشحالم و حس خوبی دارم و با این که این ماه دو کیلو وزن کم کردم ولی خیلی خوشحال‌تر از زمانی هستم که در هفته سه کیلو وزن کم کردم چون فکرم عوض شده و زندگی‌ام داره کم‌کم عوض می‌شه.

پروانه سیبیتایی

اصلاح خطاها به جای رژیم غذایی

هم‌اکنون بیشتر از دو ماه است که به این جمع پیوسته‌ام. با ناباوری آمدم و فکر می‌کردم حالا باید باز هم رژیم بگیرم ولی اشتباه می‌کردم. طی این مدت واقعاً من حس نکرده‌ام که رژیم غذایی داشته‌ام بلکه حس کردم دارم خطاهایم را اصلاح می‌کنم. من فردی بودم که روزی شش الی هفت لیوان چای می‌نوشیدم و همراه آن شکر فراوان. آب حداکثر روزی دو و گاهی سه لیوان می‌نوشیدم. جعبه شیرینی را تا تمام نکرده بودم آرامش نداشتم. اینها یکی‌یکی رفع شد. امروز بدون احساس سختی، نکات لازم برای درست زندگی کردن را رعایت می‌کنم.

معصومه سیبیتایی

۲۱ کیلو کاهش وزن

من با کمک سیبیتا بعد از هشت ماه، بیست و یک کیلوگرم وزن کم کردم و توانستم از دریچه جدیدی به دنیا و زندگی نگاه کنم. سیبیتا باعث شد تجربه‌های نوینی در زندگی به دست بیاورم و بتوانم راحت‌تر زندگی کنم. من الان فکر می‌کنم کاهش وزن یکی از راحت‌ترین کارهاست، البته با کمک سیبیتا.

محمد سیبیتایی

رژیم لاغری و حذف گروه‌های غذایی

افراد بسیار کمی می‌توانند رژیم لاغری محدود کننده و حذف گروه‌های غذایی را تحمل کنند. زیرا ما عادت غذاییمان را یک شبه کسب نکرده‌ایم بلکه این عادات، نتیجه انتخاب‌هایی هستند که طی یک عمر به دست آورده‌ایم.
نمی‌توانید توقع داشته باشید پس از سی سال خوردن نیمرو با نان، ناگهان دست از این کار بردارید و بقیه عمرتان نیمروی خالی از بشقاب بردارید و در دهان بگذارید. حس چشایی شما به خوردن نیمرو به این صورت عادت ندارد و خیلی زود آن را پس می‌زند.
پس کلید کاهش وزن در ضمن حفظ علایق غذایی بدون قدغن کردن آنها، یاد گرفتن درست خوردن و با لذت خوردن بدون احساس عذاب وجدان است، یعنی حل مسئله و نه پاک کردن صورت مسئله.
این همان اتفاقی است که در برنامه لاغری سیبیتا رخ می‌دهد.

کارشناس تغذیه سیبیتا

لاغری سریع و قانون طبیعت

خیلی وقت‌ها دوست داریم هرچه زودتر به مقصد برسیم بی آن که راه را آنطور که باید طی کرده و آن چیزها که لازم است را دیده و آموخته باشیم.
مثلا لاغری سریع داشته باشیم.
اما آیا این روش برای طبیعت هم کاربرد دارد؟ آیا می‌توانید در بهار دانه نکارید، همه تابستان را دست روی دست بگذارید و بعد سراغ زمین بروید تا محصولتان را برداشت کنید؟
قانون مزرعه این است: باید زمین را آماده کنم، در آن بذر بپاشم، علفهایش را وجین کنم، آبیاریش کنم، مراقبش باشم تا محصول رشد کند و برسد.
راه حل سریع و فوری در کار نیست.
این قانون طبیعت است و انسان هم یک موجود زنده و جزئی از طبیعت است. برای این که خود را بازسازی کنیم و عادات قدیمی را تغییر دهیم و سبک زندگی سالم را جایگزین کنیم لازم است زمین ذهنمان را آماده کنیم، در آن بذر شوق و مهر و دانایی بپاشیم، علفهای تردید و تنبلی را با هوشیاری و پشتکار وجین کنیم، با انگیزه آبیاری‌اش کنیم، با صبر و مهربانی مراقبش باشیم تا شادابی و سلامتی و آرامش در آن رشد کند و برسد.

مشاور سیبیتا

  • ثبت‌نام
پسوردتان را فراموش کرده‌اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل‌تان را وارد کنید. یک لینک برای ساختن پسورد جدید برای شما ایمیل خوهد شد.
اسکرول به بالا