برنامه کودکان و نوجوانان

برنامه ویژه تغذیه،  لاغری و کاهش وزن کودکان و نوجوانانچاقی,

برنامه تغذیه و کاهش وزن کودکان و نوجوانان


چاقی بدون شک یکی از معضلات اصلی جامعه ماست. در سالهای اخیر سن ابتلا به این بیماری بسیار پایین آمده و شمار کودکان و نوجوانان چاق در اطراف ما رو به افزایش است.
تنوع محصولات غذایی ناسالم و تبلیغات رنگارنگ روی آنها، مصرف بیش از اندازه فست‌فودها، تبدیل بازی‌های پرتحرک بچه‌گانه به بازی‌های کامپیوتری و تماشای طولانی مدت تلویزیون هم مزید برعلت شده و به هرچه بدتر شدن اوضاع دامن می‌زنند. بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از ۷۰ درصد کودکان چاق اگر به حال خود گذاشته شوند به بزرگسالان چاق تبدیل می‌شوند.
کودکی سن یادگیری است و اکثر عادت‌های افراد در این سن ایجاد می‌شوند، شیوه تغذیه مناسب هم یکی از این عادت‌هاست. بیشتر اوقات بچه‌ها از پدر و مادر و یا دوستان و اطرافیان الگوبرداری می‌کنند و گاهی رفتارهای نادرست تغذیه و سبک زندگی به آنها منتقل شده و کم‌کم به اضافه‌وزنشان منجر می‌شود. آنچه اهمیت دارد این است که بدانیم این عادت‌ها با کودکانمان می‌مانند، تبدیل به شیوه زندگی آنها شده و با افزایش سن میزان اضافه‌وزن آنها هم بیشتر می‌شود. به همین نسبت ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف مثل دیابت، فشارخون، بیماری قلبی و سرطان نیز افزایش می‌یابد و روی سلامتی آنها به عنوان افراد بزرگسال سایه می‌اندازد و در نهایت مرگ زودرس را برایشان به همراه خواهد داشت.
اگر نتوانیم از همین حالا و در همین سن پیشگیری کنیم با گذشت زمان تغییر عادت‌ها به مرور سخت‌تر می‌شود.
کودکان و نوجوانان به خاطر شرایط سنی ویژه‌ای که دارند و با توجه به نیازهای بدنی‌شان قادر به پیروی از رژیم‌های غذایی محدود کننده و محروم کننده نیستند و تجربه ثابت کرده که رژیم علاوه بر عوارضی که می‌تواند برای کودک شما از لحاظ نقص رشد و کمبود مواد مغذی داشته باشد، بیشتر باعث ایجاد حالت دافعه و دلزدگی از لاغر شدن می‌گردد و هر گونه سخت‌گیری بیش از حد تنها نتیجه عکس خواهد‌داشت.
ما نمی‌توانیم شرایط جامعه بیرونی را تغییر دهیم، با فست‌فودها، هله‌هوله‌ها، کامپیوتر و تلویزیون بجنگیم و آنها را از دور و بر فرزندمان دور کنیم. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید این است که از ابتدا روش‌های تغذیه سالم و درست تصمیم گرفتن را به او یاد بدهیم تا برایش به عادت تبدیل شود. مطمئن باشید عادت‌هایی که تدریجی برایش جا افتاده و در مدت طولانی انجامشان داده همیشه با او خواهند بود و زمانی که از خانه خارج می‌شود هم همراه او می‌روند.
همراهی خانواده و شناخت روش درست در این بین برای کمک به فرزندتان از اهمیت زیادی برخوردار است.
حس مسئولیت والدین در قبال فرزندان غیر قابل انکار است و شما مسلماً در فراهم آوردن هر گونه امکانات و وسایل رفاهی برای آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنید، چه بسا پیش آمدن کوچکترین ناراحتی و بیماری برای عزیزانتان شما را چنان نگران می‌کند که برای رفع آن حاضرید خود را به آب و آتش بزنید اما با بی‌توجهی نسبت به شیوه تغذیه و اضافه‌وزن آنها و گذشتن از کنار این موضوع و ساده انگاشتن قضیه، فرزندان خود را در معرض ابتلا به هولناکترین بیماری‌ها در آینده نه‌ چندان دور قرار می‌دهید!

برنامه سیبیتا برای کاهش وزن کودکان و نوجوانان

در کلینیک کاهش وزن سیبیتا برنامه ویژه و جداگانه‌ای برای تغذیه و لاغری کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده است.
در برنامه لاغری کودکان و نوجوانان سیبیتا رژیم غذایی ارائه نمی‌شود و تمرکز برنامه بر آموزش تغذیه سالم، تغییر عادت‌ها و بهبود سبک زندگی است.
نکته مهم در این شیوه، لزوم همراهی و همفکری اعضای خانواده است، چرا که در این شیوه خانواده به عنوان یک واحد در نطر گرفته می‌شود.
میزان مناسب کاهش وزن برای گروه هفت تا دوازده سال، نیم کیلوگرم در ماه و برای گروه سیزده تا هجده سال تا دو کیلوگرم در ماه است.
این برنامه شامل هشت جلسه به فاصله یک هفته است و دوره اصلی برنامه دوماهه کامل می‌شود.
برای مشاوره تلفنی و آشنایی بیشتر یا تعیین وقت مراجعه حضوری با کلینیک لاغری سیبیتا تماس بگیرید: ۶۶۵۲۲۷۳۴
آیا فرزند من چاق است؟

اگر می‌خواهید بدانید آیا فرزندتان چاق است یا نه، لازم است از نمودارهای BMI استفاده کنید. برای محاسبه BMI باید وزن فرزندتان را بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد او بر حسب متر بکنید و عدد به دست آمده را در نمودار وارد نمایید. می‌توانید نمودارهای زیر را دانلود کنید، پرینت بگیرید و BMI فرزندتان را در فواصل زمانی سه ماهه در آن وارد نمایید تا روند تغییرات وزنش را در طول زمان به دقت زیر نظر داشته باشید. این نمودارها برای سنین ۲ تا ۲۰ سال طراحی شده است.

نمودار BMI پسرانبرای دانلود نمودار BMI پسران کلیک کنید
فرمت PDF – حجم تقریبی ۵۵ کیلوبایت

نمودار BMI دخترانبرای دانلود نمودار BMI دختران کلیک کنید
فرمت PDF – حجم تقریبی ۵۵ کیلوبایت  • ثبت‌نام
پسوردتان را فراموش کرده‌اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل‌تان را وارد کنید. یک لینک برای ساختن پسورد جدید برای شما ایمیل خوهد شد.
اسکرول به بالا