تاثیر تغذیه سالم در جلوگیری از چاقی کودکان

دانشمندان می‌گویند تغذیه سالم برای حفظ وزن مناسب کودکان از فعالیت جسمی مهم‌تر است.

به گزارش سلامتیران به نقل از بی‌بی‌سی بسیاری از تحقیقات نشان داده است که ورزش و تحرک بدنی یک عامل عمده در کاهش وزن مدام است اما تازه‌ترین تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که فعالیت جسمی تاثیری روی کودکان چاق ندارد و کودکان برای کاهش وزن باید رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشند.

دانشمندان با مطالعه سیصد کودک به مدت پنج سال دریافتند کودکان چاق به دلیل وزن زیاد ورزش نمیکنند نه این که به خاطر ورزش نکردن چاق شده باشند.

و اگرچه ورزش کردن بسیار مفید است اما والدین باید روی تغذیه سالم کودکان خود متمرکز شده و میزان کالری مصرفی در رژیم غذایی آنها را کاهش دهند

محققان دانشکده پزشکی پنسیلوانیا معتقدند کودکان چاق به دلیل وزن زیاد نمی توانند فعالیت کنند و پرتحرک باشند. برای آنها ورزش کردن و البته تنفس به هنگام ورزش و دویدن دشوار می شود و به همین خاطر رغبتی به ورزش کردن ندارند. آنچه در مورد این کودکان مهم است این است که مطمئن شویم در وهله اول کودکان از راه های دیگری چربی اضافه دریافت نمی کنند.

اگر از میزان کالری مصرفی روزانه در رژیم غذایی کودکان بکاهید، می‌توانید به کاهش وزن آنها کمک کنید که در نهایت تمایل آنها به تحرک جسمی و ورزش کردن افزایش پیدا می‌کند.

منبع: سلامتیران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش