تأثیر کتاب خواندن در کاهش وزن کودکان چاق

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان با کاربرد و یادآوری مزایای مطالعه، متوجه رابطه مطالعه و کتاب خواندن با کاهش وزن در کودکان چاق شده اند.

به گفته پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا، کتاب خواندن مطالعه در کودکان نه تنها شیوه زندگی سالمی را برای آنها مهیا می کند بلکه روشی مناسب برای راهبری مدیریت چاقی در آنها است.

به این منظور محققان با بررسی روند کتاب خواندن در مدیریت چاقی کودکان 9 تا 13 ساله اعلام کردند این عمل تا حدودی موجب کاهش سطح bmi یا شاخص توده بدنی آنها شده است.

همچنین با بررسی تأثیر نوع کتاب در کاهش وزن، متوجه شدند، خواندن کتاب های داستان و رمان تا 5 درصد در کاهش وزن آنها موثر بوده است چاقی در میان کودکان به نوعی اپیدمی جهانی مبدل شده است که با افزایش سن آنها چاقی در آنها نیز رشد می کند با افزایش سن سطح BMI نیز بالا می رود که این خود عامل اصلی انواع بیماری ها می باشد .

خریدن کتاب برای کودکان و تشویق آنها به کتاب خواندن نه تنها تأثیر مناسبی در شیوه تفکر و روش زندگی آنها ایجاد می کند بلکه تا حدود زیادی مانع از افزایش وزن آنها نیز می شود.

گفتنی است، در اغلب موارد برای کاهش وزن کودکان از جراحی های کاهش وزن استفاده می شود که کتاب خواندان می تواند تا حدود زیادی مانع از انجام این اعمال جراحی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش