برنامه کاهش وزن خود را به شکل اصولی دنبال کنید

برنامه کاهش وزن خود را به شکل اصولی دنبال کنید

برنامه کاهش وزن اصولی چه ویژگی‌هایی دارد؟ برخی افراد فکر می‌کنند که هر چه کمتر بخورند، کاهش وزن بیشتری خواهند داشت! اما این اشتباه است.
زمانی که تصمیم به کاهش وزن گرفته‌اید، نیازی نیست که الزاماً این کار را سریع انجام دهید. زیرا کاهش بیش از حد وزن مستلزم انجام اقدامات افراطی مثل محدودیت‌های غذایی و رژیم‌های فشرده و ورزش بیش از حد است.
انجام اقدامات افراطی توأم با خطرات زیانبار جسمی ‌و روانی از جمله کمبودهای غذایی و سوء تغذیه، پیدا شدن چروک در صورت، ریزش مو، اختلال در تمرکز و حافظه، سنگ کیسه صفرا، بی‌اشتهایی روانی، عصبی شدن و… است.
یک برنامه غذایی متعادل شما را از دچار شدن به این مشکلات محفوظ می‌دارد.

آیا می‌دانید میزان مطلوب کاهش وزن چقدر است؟

طبق نظر انجمن قلب آمریکا میزان پیشنهادی کاهش وزن، چه در مردان و چه در زنان، نیم تا یک کیلوگرم در هفته است. این سرعت کاهش وزن به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های رفتاری لازم جهت حفظ وزن مطلوب را در خود ایجاد و تقویت نمایید.

مشکلات رژیم‌های غذایی فشرده

در کاهش وزن‌های سریع در اغلب مواقع ماهیچه‌ها یا آب بدن از دست می‌رود.
از بین بردن چربی‌ها نیاز به زمان دارد.
وظیفه چربی در بدن، ذخیره کالری و استفاده از آن در مواقع ضروری است. سلول‌های چربی تمایل کمی ‌به تجزیه دارند، بنابراین از بین بردن آنها سخت و زمان‌گیر است.
رژیم‌های فشرده از لحاظ تعادل غذایی و کالری در سطح پایینی قرار دارند. کاهش شدید کالری، متابولیسم بدن را کند می‌سازد. کمبود مواد غذایی ضروری نیز فرد را دچار محرومیت غذایی کرده و کارآیی جسمی و فکری وی را کم می‌کند.

مسیر کاهش وزن را درست طی کنید

شما یک شبه چاق نشده‌اید که انتظار دارید یک شبه لاغر شوید. با پیروی از برنامه غذایی متعادل شامل غلات، لبنیات، پروتئین‌ها، میوه‌ها و سبزی‌ها که بهترین روش کاهش وزن است می‌توانید به اهداف خود دست یابید.
روشهای غیراصولی کاهش وزن منجر به از دست رفتن مقادیر زیادی آب و حجم ماهیچه می‌گردد که این امر قطعاً مطلوب شما نیست.
مشکل دیگر رژیم‌های فشرده، کاهش املاح و مواد غذایی مورد نیاز سلول‌های بدن است که این امر باعث ضعف و ناتوانی در انجام ورزش که یکی از عوامل ضروری برنامه‌های کاهش وزن است، می‌گردد.
یکی دیگر از مضرات این نوع رژیم‌ها که جنبه روانی دارد، پرخوری روانی است. در این حالت فرد مقاومت خود را در برابر غذاهای ممنوعه از دست می‌دهد.
برنامه غذایی که شامل انواع مواد غذایی مورد نیاز فرد است به وی کمک می‌کند تا به علاقه‌های غذایی خود را معمولاً در اندازه‌های کمتر جواب دهد و به جای خوردن حریصانه غذا، از هر غذا مقدار کمی بخورد.
مطالعات نشان داده است که رژیم‌های سریع و فشرده معمولاً با شکست مواجه شده و وزن از دست رفته مجدداً با همان سرعت باز می‌گردد. در حالی که برنامه‌های غذایی آهسته و متعادل، موثرتر و پایدارتر است.

برنامه کاهش وزن

برنامه‌های کاهش وزن مانند سیبیتا صرفاً به کمتر خوردن منحصر نمی‌شود بلکه این امر نیازمند فعالیت‌های ورزشی و رفتاری نیز می‌باشد. بسیاری از افرادی که موفق به کاهش وزن می‌شوند، در واقع رژیم غذایی ندارند بلکه از یک برنامه کاهش وزن پیروی می‌کنند.
شما می‌توانید الگوهای رفتاری و ذهنی خود را کم‌کم در جهت مثبت تغییر دهید. مثلاً می‌توانید با پیاده‌روی روزانه به میزان ده هزار قدم در روز، وزن خود را آهسته اما موفقیت‌آمیز کاهش دهید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

برنامه کاهش وزن اصولی

درباره کاهش وزن اصولی بخوانید

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش