در تمام مکمل‌های کاهش وزن حداقل یک داروی غیر قانونی به کار رفته است

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد ترکیبات دیگری نیز در این مواد وجود دارند که ممکن است باعث بروز سرطان در انسان شوند.

در حالی که بسیاری از مکمل‌های کاهش وزن گیاهی با ادعای ساخته شدن از مواد طبیعی به مردم عرضه می‌شوند، تحقیقات نشان می‌دهد در بسیاری از آن‌ها ترکیبات دارویی و شیمیایی ساخته شده در آزمایشگاه‌ها به کار رفته اند که البته غیر قانونی نیز هستند.

این محققان تاثیر 81 نوع مختلف از داروهای کاهش وزن را روی 66 بیمار بررسی کردند که به دلیل مسمومیت به بیمارستان مراجعه کرده بودند. اگرچه محققان اعلام کردند این مطالعات حکم کلی در مورد همه مکمل‌های کاهش وزن صادر نمی‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تقریبا در تمام این مکمل‌ها حداقل یک داروی غیر قانونی به کار رفته است.

برای مثال دسته گسترده‌ای از ایلیسیت در محصولات کاهنده وزن یافت شده است. هضم مقادیر زیاد این ترکیبات در انسان می‌تواند مسمومیت شدید و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.
تقریبا هر سال 34 میلیارد دلار در کشور آمریکا صرف خرید داروهای گیاهی و طب جایگزین می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مکمل‌ها اشاره کرد. بسیاری از مردم تصور می‌کنند داروهای گیاهی کاملا طبیعی هستند و در ساخت آن‌ها از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است، اما کارشناسان معتقند در مورد این داروها تحقیقات کافی انجام نشده و در بسیاری از آن‌ها ترکیبات شیمیایی و غیر طبیعی نیز به کار رفته است.

برای مثال در سال 2008 و اوایل سال 2009 سازمان غذا و داروی آمریکا در طی سه نوبت، در مورد مصرف 72 مکمل کاهش وزن هشدار داد و آن‌ها را حاوی داروهای غیر قانونی دانست. برخی از این داروها می‌توانند منجر به حمله قلبی و سکته شوند.

برای مثال در تعدادی از آن‌ها داروی غیر قانونی که روی اشتها تاثیر گذار است و فن‌فلورامین نام دارد به کار رفته است که می‌تواند باعث بروز حمله قلبی شود. هم‌چنین تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد ترکیبات دیگری نیز در این مواد وجود دارند که ممکن است باعث بروز سرطان در انسان شوند.

منبع: خبر آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش