شیوه لاغری

انسان به طور فطری، زیبایی را دوست دارد. تعبیر زیبایی در زمان ها و اعصار مختلف با هم فرق دارند. در دنیای امروز، تناسب اندام و وزن مناسب یکی از نمادهای زیبایی است. بنابراین، دغدغه و نگرانی جوانان درمورد وزن ایده آلشان بسیار طبیعی به نظر می رسد. برخی از آنان خودشان را به هزار و یک راه می زنند تا حتما به وزن موردنظر و مطلوبشان برسند.
از ورزش های بدنسازی و … گرفته تا استفاده از قرص های لاغری، کمربندها، گن ها و… را بدون توجه به ضرر و خطرات احتمالی آن امتحان می کنند. در این میان، گروهی هم هستند که هرگاه جلوی آینه می ایستند و خود را نگاه می کنند، نیاز به تغییری کلی را احساس می کنند ولی به دلیل تنبلی و بی حوصلگی به آن اهمیت نمی دهند و تلاش می کنند آن را از یاد ببرند. درهرصورت، مسئله وزن و تناسب اندام جدا از زیبایی و اعتمادنفس بر سلامتی کلی بدن نیز تاثیر بسزایی دارد. این گونه افراد برای غلبه بر مشکل خود نیاز به محرک دارند که این محرک ها هم با گذشت زمان می تواند بر عملکردشان تاثیر مثبت بگذارد.

یکی از کارهایی که می توان انجام داد، یادداشت کردن اهدافتان از کم غذاخوردن و تمرینات ورزشی است. وقتی چیزی را یادداشت کنید و به طور مداوم جلوی چشمتان باشد، باعث می شود تا اهداف شما در مغزتان تقویت شود. بنابراین، بهتر می توانید از پس کاری که قصد آن را کرده اید بر بیایید. می توانید جدولی را تنظیم کنید، هرچه می خورید و می آشامید را بنویسید در کنار آن هم ستونی را تهیه کنید و میزان تمرینات ورزشی را هر روز یادداشت کنید. هر شب به جدول نگاه کنید.
با نگاه کردن به آن خودتان را بیشتر مسوول می دانید و به عنوان مثال، متوجه می شوید که بیشتر از برنامه خود، غذا خورده اید و یا میزان تمرینات ورزشی کمتری داشته اید. این عمل شما را تحریک می کند تا مسئله را جدی تر بگیرید و تنبلی و پرخوری را کنار بگذارید. بهتر است از آوردن بهانه های مختلف برای شانه خالی کردن از وظایف خودتان دوری کنید تا نتیجه مطلوب را ببینید.

اگر کاهش وزن شما روال منظم و خوبی دارد، بهتر است برای تشویق خودتان از مواد غیرخوراکی استفاده کنید به عنوان مثال، لباس هایی با سایز کوچکتر خریداری کنید. با نگاه کردن مستمر به لباس های تنگ و داشتن آرزوی پوشیدن آنها حتما شما را تشویق می کند تا برنامه خود را جدی تر عملی کنید.
هرگز به چیزی که از دست می دهید نگاه نکنید بلکه سعی کنید تمام افکار خود را روی چیزی که به دست می آورید متمرکز کنید در این صورت بر احساس کمبودهای غذایی که گاهی شما را وسوسه می کند تا رژیم غذایی خود را بشکنید، بیشتر غلبه می کنید.

به این نکته دقت کنید که شما درحال یادگرفتن راهی هستید که غذاهای سالمتر و بهتری را دریافت کنید. با این طرز تفکر هرگز برای نخوردن و ازدست دادن یک کیک شکلاتی افسوس نخواهید خورد. سعی کنید هر شب به جای غذاهای پرچرب و دردسرساز دسرهای سالم و معمولی مثل ماست را مزه مزه کنید، چشمانتان را ببندید و به این مسئله فکر کنید که وزن شما ذره ذره درحال آب شدن است. درصورت رعایت تمامی این موارد مطمئن باشید پس از مدتی به وزن ایده آل خود می رسید حتی اگر آدمی بی حوصله و بی توجه به ظاهر خود باشید.

منبع: روزنامه کارگزاران

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش