یقین

یقین دارم که بیشتر اضافه وزن ما از روی بیکاریه!
چرا؟ چون آدم بیکار زمان براش دیرتر می‌گذره و زود زود گرسنه میشه. البته نه گرسنگی واقعی! گرسنگی از روی بیکاری.
بنابراین بهترین راه برای سرگرم کردن خودمون در روزهای گرم و بلند تابستان که هر چقدر ساعت رو نگاه می‌کنی باز هم زودتر نمی‌چرخه، کار کردن است. چه چیزی بهتر از اینکه تو خونه خودت کار کنی، میگید یعنی چی؟
یعنی ما خانم‌ها موقع عید که میشه هول‌هولکی خونه تکونی می‌کنیم و تا حدی ظاهر همه چیز رو خوب می‌کنیم ولی خدا به داد اون پشت مُشت‌ها برسه!
بنابراین حالا وقتشه که دست بکار بشید، برای بهتر کار کردن هم فرض کنید یه خاله خانمی دارید که دنبال گرد و غبار و چرک و کثیفی توی هر سوراخی می‌گرده، پس خودتون مچ خودتون رو بگیرید و دنبال کثیفی هر جایی که تا حالا فکرشو نکردین بگردید مثلا: شیر آب ماشین لباسشویی که پشت دستگاهه، زیر پریزها که دیده نمیشه، زیر ظرفی که تفاله چای رو داخلش خالی می‌کنید، گوشه داخل کابینت‌ها که انگشت هم جا نمیشه، سطح رویی خمیدگی دوش حمام که همیشه سطح زیرشو زیر دوش می‌بینیم و. . .
یادتون نره همه اینها باید برق بزنه!
خواهش می‌کنم نگید کو حوصله؟ حوصله ندارم!
باز هم یقین دارم اگه دست به کار بشید حوصله هم خودش میاد و سرحالم می‌آیید.
تازه این خونه‌تکونی اساسی چندین فایده داره:
– خونۀ مثل دسته گلی خواهید داشت که تو فامیل مثال‌زدنی می‌شید.
– از روی بیکاری به سمت غذا نمی‌رید در نتیجه دچار اضافه وزن هم نمی‌شید.
– وقتی دستتون بند باشه، دیگه فکرای جور واجور نمی‌کنید و هی غصه نمی‌خورید چون کارای مهم‌تری دارید، برق انداختن خونه!
– و از همه مهمتر وقتی همسرتون خونه میاد برق خونه رو که می‌بینه و ازتون تشکر میکنه کلی کیف می‌کنید که زحمت‌هاتون رو دیده.
باور کنید جواب میده. پس معطل چی هستید؟ شروع کنید. لازم نیست یک روزه همه کارها رو تموم کنید، برنامه‌ریزی کنید هر روز قسمتی از کار را انجام بدید، زیاد هم به خودتون فشار نیارید و کم‌کم خونه‌تون رو مثل دسته گل کنید.

البته این دستورالعمل فقط برای خانم‌ها نیست. آقایان هم می‌تونند در نظافت خونه شریک شده و از مزایای آن برخوردار بشند. با همراهی و همکاری همدیگه نشاط بیشتری هم نصیب خانواده میشه.
عزیزانی هم که سر کار میرند و تا دیروقت مشغول هستند به جای اینکه یک بار صبح‌ها و یک بار عصرها به صرف شیرینی و چای، املت و بربری، شیرکاکائو و کیک، بستنی و فالوده و. . . با همکاران دور هم جمع بشند، استراتژی محل کار تکانی را در پیش بگیرند.
ببینم چه کار می‌کنید ها!

کارشناس تغذیه سیبیتا

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش