تغییر ماندگار

سرعت کاهش وزن سالم بین نیم تا یک کیلو در هفته یا دو تا چهار کیلو در ماه است، اما وقتی با مراجعینی که تازه می‌خواهند برنامه را شروع کنند صحبت می‌کنم می‌بینم برخی از آن‌ها هنوز خواهان این هستند که تغییرات وزنی را خیلی سریع در خود ببینند و یا خیلی سریع از دیگران بشنوند که چقدر تغییر کردی!
اما واقعاً به این موضوع فکر کرده‌ایم که تغییر واقعی یعنی چی؟ یعنی ما خیلی سریع کاهش وزن داشته باشیم؟! این یعنی تغییر کرده‌ایم؟
آیا به این موضوع فکر کرده‌ایم که این تغییر تا چه حد ماندگار است و تا چه زمان می‌توانیم به مسیرمان برای حفظ این تغییرات اطمینان داشته باشیم؟
و یا اینکه برای به دست آوردن این تغییرات چه چیزهایی را از دست داده و چه چیزهایی را به دست می‌آوریم؟
آیا ارزیابی ما توسط دیگران و نظراتشان برای داشتن آرامش درونی ما کافی است؟ تا کی این تشویق‌ها ادامه دارد؟
تغییر پایدار تنها زمانی پدید می‌آید که به این موضوع فکر کنیم که الآنِ من نتیجه راهی است که با گذر زمان طی کرده‌ام، اگر از وضعیت کنونی خود راضی نیستم پس مسیرم را بررسی کنم. چه چیز نیاز به تغییر دارد؟ دلیل اضافه وزن من چیست؟ آیا مشکل فقط خوشمزه بودن و در دسترس بودن غذاهاست یا نگاه من به غذا، نحوه غذا خوردن، دلیل غذا خوردن و سبک زندگی من هم نیاز به تغییر دارد؟ چاقی و اضافه وزن یک موضوع همه‌جانبه است پس باید همه‌جانبه ارزیابی شود. اگر به دنبال تغییرات پایدار هستید افکارتان را تغییر دهید تا نتیجه تغییر کند، آن وقت به چنان آرامشی می‌رسید که همه چیز را طور دیگری می‌بینید مخصوصاً خودتان را در آینه! به بدنتان فرصت دهید تا هماهنگی خود را بازیابد، آنگاه سلامتی و نشاط را در خود به بهترین شکل تجربه می‌کنید.

کارشناس تغذیه سیبیتا

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش