مکمل‌های کاهش وزن کاملا بی‌تاثیرند

کارشناسان اعلام کردند مکمل‌های غذایی که برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن طراحی شده‌اند کاملا بی‌تاثیرند.

این کارشناسان اعلام کردند این مکمل‌های غذایی هیچ تفاوتی با داروهای بی‌تاثیر ندارند و هیچ کمکی به مصرف کنندگانشان برای لاغر شدن نمی‌کنند.

کارشناسان مدرسه پزشکی دانشگاه‌های اکستر و پلیموث معتقدند هیچ گونه شواهدی که نشان بدهد این مکمل‌ها برای کاهش وزن مفید هستند وجود ندارد.

در یک تحقیق مجزا هم، دانشمندان آلمانی در مورد این مکمل‌ها به همین نتیجه رسیدند.

این یافته‌ها در کنفرانس بین‌المللی چاقی در استکهلم ارائه شده است و کارشناسان در آن کنفرانس از پزشکان خواستند به هیچ وجه به بیمارانشان مصرف این مکمل‌ها را توصیه نکنند.
در حال حاضر دسته گسترده‌ای از مکمل‌های گیاهی یا غیر گیاهی با هدف کاهش وزن به فروش می‌رسد.

توجه به این نکته هم ضروری است که بسیاری از این مکمل‌ها در آزمایش‌های کلینیکی تائید نشده‌اند و بسیاری از متخصصین سلامت هم در مورد اثرات آن‌ها تردید دارند.

در همین حال دانشگاه گاتینگن در آلمان یک تحقیق 8 هفته‌ای را روی 9 مکمل معمول کاهش وزن انجام دادند که به طور معمول و بدون نسخه از داروخانه‌ها قابل خریداری است.

تمام این آزمایشات نشان داد این مکمل‌ها هیچ تاثیری در کاهش وزن ندارند.

ویکتوریا تیلور یک متخصص تغذیه در این باره گفت: در مورد کاهش وزن هیچ روش سریعی وجود ندارد. برای کاهش وزن لازم است که شما بیش‌تر انرژی مصرف کنید و برای رسیدن به این هدف ما باید تغییراتی در میزان فعالیت بدنی خود و آن‌چه که می‌خوریم به وجود آوریم.

سالانه هزینه‌های بسیار زیادی در صنعت رژیم و کاهش وزن می‌شود، اما درصد بسیار زیادی از این هزینه‌ها به طور کامل به هدر می‌روند.

منبع: خبر آنلاین

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش