روباتی که وزن شما را کاهش می‌دهد

شرکتی در هنگ کنگ آغاز به ارائه روباتی به نام Autom کرده است که می تواند وظیفه یک مربی خوش برخورد برای کمک به افرادی که از اضافه وزن عذاب می کشند را به عهده بگیرد.
به گزارش سی نت ، کاربران می توانند با این روبات 38 سانتیمتری صحبت کنند و با استفاده از نمایشگر لمسی و مسطح آن دریابند در طول روز باید چه غذایی مصرف کرده و چه اندازه فعالیت یا ورزش کنند.

این روبات که به اینترنت اتصال دارد به گونه ای طراحی شده تا به صورت خودکار بتواند فرایند دریافت کالری و کاهش وزن را پیگیری کند.

Autom همچنین سعی می کند با بر هم زدن پلکهایش خود را زیباتر و دوست داشتنی تر نشان دهد.

دانشمندان MIT که این روبات را ابداع کرده اند زمان عرضه آن را توسط شرکت هنگ کنگی Intuitive Automata اواخر سال 2010 اعلام کردند. قیمت Autom در حدود 400 دلار بوده و در عین حال کاربران آن باید هزینه حق عضویت مانندی را نیز به صورت ماهانه پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش ، در حال حاضر بیش از 80 میلیون نفر در آمریکا تلاش می کنند با رعایت رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهند اما آمار نشان می دهد این افراد تنها برای سه هفته قادرند رژیم غذایی خود را رعایت کنند.

آزمایش ها نشان داده است روبات Autom می تواند نسبت به دیگر شیوه های پیگیری رژیم ، طول مدت رعایت رژیم غذایی در افراد را به دو برابر سایر شیوه ها افزایش دهد.

منبع: جام جم آنلاین

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش