راهکارهای استرالیا برای پیشگیری از چاقی

وزارت بهداشت استرالیا با توجه به افزایش موارد چاقی در این کشور بر اساس جدیدترین آمار، استفاده از برچسب‌های غذایی و محدودیت در استفاده از مواد غذایی‌ آماده را برای پیشگیری از چاقی اجباری کرده است.

به گزارش سلامتیران به نقل از خیرگزاری فرانسه وزیر بهداشت استرالیا اعلام کرد از آنجایی که استرالیایی‌ها روز به روز در حال چاقی و اضافه وزن هستند باید شیوه‌ای جدید برای مبارزه با چاقی در نظر گرفته شود. یه گفته او استفاده از برچسب‌های رنگی که معرف میزان کالری، قند، چربی و نمک موجود در مواد غذایی هستند، یک شیوه مهم در کمک به استرالیایی‌ها برای افزایش اطلاع از میزان کالری موجود در آن ماده و انتخاب یک ماده سالم است.

همچنین کارشناسان تغذیه به افراد توصیه می‌کند به خصوص برای کودکان کمتر از غذاهای آماده استفاده کنند . به گفته این کارشناسان مبارزه با چاقی نیاز به رویکرد جمعی و همکاری دولت نهادهای غیر دولتی، مدارس و حتی رادیو و تلویزیون دارد.محدودیت در امر تبلیغات غذاهای آماده برای کودکان یکی دیگر از راه‌های مبارزه با چاقی است.
همچنین وزارت بهداشت استرالیا از افراد چاق یا مبتلا به اضافه وزن خواسته است تا به طور منظم برای کنترل وزن و کاهش وزن به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: سلامتیران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش