دانشگاهی که به چاق‌ها مدرک نمی‌دهد

شما چه احساسی پیدا می‌کنید اگر 4 سال برای دریافت مدرک درس خوانده باشید اما در انتهای تحصیلات خود متوجه شوید که به دلیل چاقی نمی‌توانید فار‌غ‌التحصیل شوید؟

این مشکلی است که تعدادی از دانشجویان دانشگاه لینکولن در آمریکا با آن روبه رو شده اند تا به این روش مسوولان این دانشگاه به مبارزه با چاقی بروند.

این دانشگاه در سال 2006 برنامه ای برای تناسب اندام دانشجویان خود معرفی کرد تا دانشجویان چاق خود را به کاهش وزن تشویق کند.

در این برنامه دانشجویانی که دارای شاخص جرمی بدن (BMI) بالای 30 هستند باید واحد درسی را که شامل راه رفتن ، ورزش کردن ، حرکات کششی و تمرینات بدنسازی است بگذرانند تا وزن آن‌ها به حالت طبیعی بازگردد.

بر همین اساس امسال این دانشگاه از دادن مدرک فارغ‌التحصیلی به تعدادی از دانشجویان این دانشگاه که نتوانسته بودند وزن خود را به حد طبیعی برسانند امتناع کرد و به این ترتیب این دانشجویان فقط به دلیل داشتن اضافه وزن از دریافت مدرک بازماندند.

پروفسور جیمز دبوی رئیس دپارتمان سلامت این دانشگاه که این برنامه را ارائه کرده است در این باره گفت : نزدیک به 15 درصد دانشجویان چاق این دانشگاه نتوانستند وزن خود را کم کنند و به همین دلیل دانشگاه از دادن مدرک به آن‌ها خودداری می‌کند.

البته این طرح با اعتراض تعدادی از دانشجویان این دانشگاه روبه رو شده است و آن‌ها این برنامه درسی را غیرعادلانه و حتی مسخره خوانده اند.

پروفسور دبوی در این باره گفت : چاقی در کشور آمریکا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است .چاقی می‌تواند باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی ، دیابت ، سکته ، بعضی از انواع سرطان‌ها و ناهنجاری‌های اسکلتی شود و به همین دلیل ما باید برای کاهش تعداد افراد چاق در این کشور کاری کنیم.

در کنفرانسی که در ماه آگوست در کشور آمریکا برگزار شد اعلام شد نزدیک به دو سوم افراد این کشور دارای اضافه وزن هستند.

تخمین زده می‌شود در کشور آمریکا سالانه نزدیک به 150 میلیارد دلار برای درمان بیمای‌هایی که به دلیل چاقی به وجود آمده اند هزینه می‌شود.

منبع: خبر آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش