چند توصیه مهم برای موفقیت در یک برنامه لاغری

ابتدا هدف های عقلائی را در نظر بگیرید. این صحیح نیست که بخواهید وزن زیادی را در زمان کوتاهی از دست بدهید زیرا کیلوگرم ای از دست رفته خیلی سریع تر و به مقدار بیشتر به سراغتان می آید.

یک برنامه غذائی متناسب و متعادل انتخاب کنید. مهم این است که بهتر بخورید تا اینکه کمتر بخورید. غذاهائی که تحلیل می روند را ترجیح دهید و از آنهائی که سرشار از کالری هستند (مواد قندی و چربی های پنهان) بپرهیزید. نکته اصلی این است که از خوردن بپرهیزید ولی گرسنه نمانید.

در هر موقعیتی خوردن آب را فراموش نکنید. آن هم آب طبیعی یا آبی که حاوی مواد گیاهی لاغرکننده است (کوکتل لاغری) حداقل در غیر از موقع غذا ۵/۱ لیتر آب بخورید.

فعالیت ورزشی داشته باشید. بهتر است ورزش شما ملایم و مرتب باشد (مثل شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری) و بهتر است این ورزش را در هفته چند بار تکرار کنید تا اینکه در هفته یک ساعت آن هم بطور تند و شدید ورزش کنید. از پله ها بالا بروید، برای تعطیلات هفتگی خود برنامه پیاده روی یا دوچرخه سواری تنظیم کنید. بدن در این حالت از ذخیره های خود استفاده می کند و عضلات رشد می کنند.

برنامه غذائی خود را قبل از رفتن به بازار برای خرید تنظیم کنید. در خرید هم به برنامه توجه کنید نه بیشتر خرید کنید و نه کمتر. با شکم سیر برای خرید رفتن به شما امکان می دهد که تسلیم تمایلات خود نشوید.
از غذا خوردن لذت ببرید. در آشپزخانه از مواد معطر استفاده کنید. این امر کمک می کند تا از نمک که باعث حبس شدن آب در بدن شما است کمتر استفاده کنید.

غذاهای پخته شده با بخار را ترجیح دهید. پخت غذا با بخار بدون افزودن چربی کیفیات مغذی را به بدن شما می رساند.

● غذاهائی که ما توصیه می کنیم:

▪ میوه: مرکبات، سیب، گلابی، انگور، هندوانه و…
▪ سبزیجات: کدوی مسمائی، گوجه فرنگی، هویج، کلم، قارچ، بادمجان و…
▪ لبنیات کم چربی، ماهی، گوشت پرندگان و گوشت گاو
▪ فراموش نکنید که از زندگی لذت ببرید.

منبع: موفقیت

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش