بعضی قرص‌های لاغری اعتیاد می‌آورند

متاسفانه مدتی است باب شده است که مردم برای لاغری رو به استفاده از قرص های چینی آورده اند.

بنا به گفته برخی افراد این قرص ها خیلی راحت می تواند وزن آنها را کاهش دهد ولی عارضه ای به دنبال ندارد. این قرص ها روکش سبزرنگی دارند و داخل آن کپسولی است و به اسم قرص لاغری فروخته می شوند. بنده خود چند مراجعه کننده در این زمینه داشتم حتی بهیار مرکز نیز از این قرص ها مصرف می کرد. متاسفانه تمامی تست هایی که از این افراد گرفته شد مثبت بود و نشان می داد قرص ها حاوی شیشه و آمفتامین هستند و گرچه خیلی خوب سبب لاغری مصرف کننده شده بود اما عوارض فوق العاده بدی داشتند. عوارض این قر ص ها دقیقا مانند عوارض مصرف شیشه شامل بی تابی، تپش قلب، بی قراری، بی خوابی زیاد، لاغری سریع، قطع اشتها و حتی توهم است.

باید گفت اصلا و ابدا معلوم نیست چه میزان مصرف می تواند این حالات را پیش آورد. ممکن است فردی مقدار زیادی از این قرص ها را در طول چند ماه مصرف کند و عارضه خاصی نشان ندهد اما برخی بدن ها به قدری مستعد است که حتی با مصرف یکی دو عدد یا ۵ تا ۱۰ دانه دچار عارضه های شدید شده و به آن وابسته می شوند و دچار عوارض جسمی و روانی نیز خواهند شد. در واقع گرچه این قرص ها سبب لاغری فوق العاده می شوند اما به دنبال آن عوارض بسیار شدید و حالات بدی در انتظار فرد خواهد بود که گاهی حتی با قطع قرص عوارض برطرف نمی شود.

حتی دیده شده که داروهای لاغری مجاز هم می توانند عوارضی مانند ناراحتی های قلبی داشته باشند. پس لازم است فرد قبل از استفاده به وسیله پزشک چک شود. مصرف قرص هایی که به اسم قرص لاغری در بازار از طریق اینترنت یا ماهواره یا توسط افراد نابلد به عنوان نمونه در آرایشگاه ها به فروش می رسد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مصرف حتی یک عدد از این قرص ها می تواند عوارض جسمی و روحی در پی داشته باشد. به همین دلیل در هر وزن و حالتی هستید، به هیچ عنوان از این داروها استفاده نکنید.
دکتر پونه کیمیاقلم

منبع: روزنامه سلامت

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش