برنامه کاهش وزن خود را شروع کنیدسیبیتایی‌ها از سیبیتا می‌گویند

image5342

پاسخ به سوالات رایج

 

روش شما چطور است؟ نحوه کارتان را توضیح بدهید.

۱٫ کاهش وزن بدون رژیم غذایی با آموزش درست خوردن نه کم خوردن و گرسنگی کشیدن

۲٫ برنامه متنوع و لذتبخش ورزشی با توجه به دیدگاه شما از ورزش

۳٫ روانشناسی کاهش وزن، مشاوره، آموزش، ریشه‌یابی و رفع دلایل اضافه ورن

۴٫ پشتیبانی و حمایت در تمام مدت اجرای برنامه

 

آیا از آن برنامه‌هاست که می‌گویند چه چیزی بخوریم چه چیزی نخوریم؟ مرغ آب‌پز و سبزیجات پخته؟

نه، برعکس، در برنامه سیبیتا اصلا خبری از رژیم غذایی نیست و بنا بر درست خوردن است.

 

روش شما از چه نظر متفاوت است؟

متفاوت از این نظر که با یک دوره آموزشی و بدون رژیم غذایی لاغر می‌شوید.

متفاوت از این نظر که تغییرات در شما دائمی است.

متفاوت از این نظر که وزنتان بر نمی‌گردد.

متفاوت از این نظر که بدون سختی کشیدن لاغر می‌شوید و راحت هم لاغر می‌مانید.

متفاوت از این نظر که برای هر کسی برنامه‌ریزی اختصاصی و جداگانه انجام می‌شود.

 

خسته شدم از بس که رژیم گرفتم؛ من همه راه‌ها را رفته‌ام آیا جواب می‌دهد؟

مگر شما فرقی با بقیه مراجعین ما دارید؟ شما که استثناء نیستید؟

 

من دوست دارم طی برنامه از طرف شخص دیگری حمایت شوم. آیا این کار در برنامه شما صورت می‌گیرد؟

بله، پشتیبانی برنامه یعنی یک پل ارتباطی دوطرفه بین ما و شما، ما طی مدت برنامه با شما در ارتباطیم. از حمایت و پشتیبانی کامل تلفنی و تلگرامی برخوردار خواهید بود که به شما کمک می‌کند در چهارچوب برنامه باقی بمانید. شما هم هر سؤالی داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید و بپرسید.

 

من سنم زیاد است، زیاد چاقم، می‌خواهم ببینم اصلاً می‌شود که لاغر شوم؟

در هر سنی و هر وزنی که باشید می‌شود فقط باید شروع کرد به لاغر شدن غصه این که من از سن و سالم گذشته یا من که دیگر خیلی چاق شده‌ام فقط باعث تاخیر در شروع می‌شود و شما را چند کیلو چاق‌تر می‌کند.

 

من خیلی کم می‌خورم ولی لاغر نمی‌شوم چرا؟

چون راهش این نیست. وقتی شما کم می‌خورید بدن شما هم خودش را تطبیق می‌دهد و کمتر انرژی مصرف می‌کند. کاهش وزن صحیح با کم خوردن و گرسنگی کشیدن نیست؛ بلکه با درست خوردن و انتخابهای غذایی درست است.

 

مگر می‌شود لاغر ماند؟ اگر رعایت نکنیم وزنمان برمی‌گردد درست است؟

نه درست نیست. هیچ کس محکوم به چاقی ابدی نیست. گرسنگی کشیدن و در حسرت غذاهای دلخواه بودن نمی‌تواند همیشگی باشد و هیچ کس نمی‌تواند تا آخر عمر قانون چنین شکنجه‌گاهی را رعایت کند.

 

روانشناسی برنامه شما شامل چه مواردی می‌شود؟

شامل ارائه پرسشنامه‌های اختصاصی در هر جلسه، ریشه‌یابی اضافه‌وزن، برنامه‌ریزی فردی و مرحله به مرحله با توجه به ویژگی‌های هر شخص، رفتاردرمانی برای تغییر عادتها، آموزش مدیریت استرس، ارائه مقالات روانشناسی و مطالب انگیزه‌بخش، نامه‌های آرامش‌بخش روزانه ، آموزش تکنیک‌های جایگزینی و تصویرسازی‌های ذهنی.

روانشناسی کاهش وزن که در برنامه سیبیتا پیش‌بینی شده است، نقش بسیار مهمی در موفقیت شما خواهد داشت.

 

برنامه شما ورزش هم دارد؟

از ورزش خوشتان نمی‌آید؟ نگران نباشید. قرار نیست به آن شکلی که خوشتان نمی‌آید ورزش کنید یا ورزشکار شوید.

البته برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید کمی شیوه زندگی را تغییر داد. اما منظور ما از ورزش فعالیتی است که شما را شاداب کند و به شما لذت بدهد. با راهنماهای کاملی که برای شما آماده شده است اولاً مجبور به رفتن به باشگاه یا خرید وسیله خاصی نیستید ثانیاً شما حتماً فعالیت مورد علاقه‌تان را کشف می‌کنید. نگران نباشید ما سختی‌های کار را گرفته‌ایم.

 

هر کاری بگویید کرده‌ام. جراحی هم کرده‌ام! اما فایده‌ای نداشت. قرص خوردم اصلاً اثر نکرد تازه چاق‌تر هم شدم!؟

خوب دلیلش معلوم است. شما یک درصد هم تغییر نکردید. عاقلانه به قضیه نگاه کنید و تجربه‌هایتان را مرور کنید. شما با همان سلیقه‌ها و ذهنیت گذشته و بنا به همان دلایل گذشته مطمئناً دوباره اضافه‌وزن پیدا می‌کنید.

 

من چطور مطمئن باشم که دوباره اشتباه نمی‌کنم؟

فقط به سراغ تجربه‌های قبلی نروید چون از تکرار آنها نتیجه قبلی را می‌گیرید. اگر روش جدید به نظر شما منطقی است اقدام کنید و زمان را از دست ندهید. یادتان باشد روشی درست است که در کنار تغییر وزن، شما را هم تغییر دهد.

 

از کجا معلوم که نتیجه می‌گیرم؟

اگر منظور شما از نتیجه کاهش وزن است که خوب کاملاً بدیهی است که وقتی غذا کمتر بخورید و تحرک بیشتری داشته باشید نه فقط با روش ما بلکه با هر روش دیگری هم وزن کم می‌کنید؛ اما اگر منظورتان از نتیجه حفظ وزن است با تغییراتی که با روش ما در شما شکل می‌گیرد مطمئن باشید که انتخاب‌ها و علاقه‌های جدیدی را تجربه می‌کنید.

 

برنامه شما تضمینی است؟

بله اگر دوره کامل آموزشی ما که اختصاصاً برای هر نفر برنامه‌ریزی شده را بگذرانید. این برنامه با افزایش آگاهی شما و رفع دلایل اضافه‌وزن در شما همراه است یعنی به طور کلی شما را از درون تغییر می‌دهد.

 

با دارو لاغر می‌کنید؟

نه ما با هر روشی که منجر به تغییرات دائم در شما نشود و برگشت وزن را به دنبال داشته باشد مخالفیم. در ضمن دارو می‌تواند عوارض خطرناکی هم داشته باشد.

 

استفاده از روش‌هایی مانند شلوارک‌های لاغری، طب سوزنی، شربت‌های گیاهی و… چه تأثیری بر وزن دارند؟

این روش‌ها اغلب بی‌تأثیرند و تبلیغات کاذبی درباره آنها انجام می‌گیرد، حتی گاهی مضر نیز هستند. اگر هم تأثیری داشته باشند فقط محدود به دوره کوتاهی است که شما از آنها استفاده می‌کنید. در حالی که شما باید مشکل اضافه‌وزن را از ریشه حل کنید.

 

مشکل من این است که اشتهای زیادی دارم و این اشتها کنترل نمی‌شود؟

باید دلیل اشتهای زیاد را پیدا کنیم. پراشتهایی می‌تواند به دلیل مشکل جسمی یا ذهنی و روانی یا عادتهای اشتباه به وجود آمده باشد. مثلاً بیماری تیروئید و یا با تنش و استرس پرخوری کردن و یا سریع غذا خوردن.

 

من باردار هستم. شما برنامه مخصوص خانم‌های باردار دارید؟

از نظر پزشکی در دوران بارداری شما مجاز به کاهش وزن نیستید و کاهش وزن را باید به بعد از بارداری موکول کنید. اگر هم قصد بارداری دارید توصیه می‌کنیم برای این که بارداری بدون عارضه و نوزاد سالمی داشته باشید اضافه‌وزن خود را تا سه ماه قبل از بارداری برطرف کنید. با پیروی از برنامه ما در دوران بارداری از افزایش وزن بیش از حد پیشگیری می‌کنید و مواد مغذی مورد نیاز خود و کودکتان را تامین می‌نمایید.

 

اگر بیماری خاصی داشته باشم در برنامه غذایی من لحاظ می‌شود؟

بله، در جلسه اول با پرسشنامه‌ای که پر می‌کنید اطلاعات لازم در باره بیماری‌های خود را در اختیار ما می‌گذارید که به ما کمک می‌کند آموزش‌های لازم را در آن خصوص در اختیار شما قرار دهیم. البته ما در سیبیتا رژیم غذایی به مراجعین نمی‌دهیم. تمام این موارد بر اساس متون علمی معتبر و آخرین اطلاعات روز دنیا انجام می‌شود.

 

من چند تا مشکل دارم مشکل داروهایم، مشکل هورمون‌هایم، مشکل اشتهایم و در ضمن کارم طوری است که بی‌تحرکم و…

خوشبختانه شما تحت نظر گروهی لاغر می‌شوید که همه مشکلات شما را پوشش می‌دهند. پزشک متخصص داخلی، کارشناسان تغذیه و مشاوران روانشناس و شما به هر دلیلی که دچار این مشکل شده باشید با بررسی‌هایی که انجام می‌شود مشکلتان قابل حل است.

 

من طی روز زیاد ریزه‌خواری می‌کنم، آیا می‌توانم از برنامه شما استفاده کنم؟

بله، در برنامه ما علاوه بر وعده‌های غذایی اصلی، حداقل ۳ میان‌وعده نیز وجود دارد که بر اساس شرایط شما قابل افزایش نیز هست؛ به شرطی که هیچ وعده‌ای را حذف نکنید. همچنین به شما آموزش داده خواهد شد چه مواد غذایی را انتخاب کنید که کم کالری و مفید باشند.

 

دیگر جرات نمی‌کنم به کسی بگویم که می‌خواهم رژیم بگیرم.

برنامه ما برای شما بهترین انتخاب است. چون برنامه‌ریزی غذایی مطابق سلیقه و شرایط شما بوده و با روش‌هایی که به شما آموزش داده می‌شود غذا خوردن شما جلوه زیبایی خواهد داشت.

 

اگر قرار است غذاها با سلیقه خودمان باشد پس چطور لاغر می‌شویم؟

شما آموزش می‌بینید که با مقدار تعیین شده از غذای مورد نظرتان لذت بردن از غذا را به نحو دیگری تجربه کنید نه فقط از زیاد خوردن و این از مهمترین ویژگی‌های برنامه ماست.

 

آیا برنامه غذایی برای افراد گیاهخوار هم دارید؟

بله، ما در سیبیتا به شما رژیم غذایی نمی‌دهیم بلکه آموزش‌هایی خواهیم داد که پروتئین و مواد مغذی لازم برای بدن شما از طریق گیاهخواری هم تأمین شود.

 

آیا برنامه کاهش وزن متناسب با کودکان و نوجوانان هم ارائه می‌شود؟

بله، برنامه کودکان و نوجوانان هم در سیبیتا ارائه می‌شود که بدون رژیم غذایی و بر اساس تغییر عادت‌ها و انتخاب‌ها و بهبود سبک زندگی است.

 

من در دوران شیردهی قرار دارم، آیا شما برنامه‌ای مخصوص این دوران دارید؟

بله برنامه ویژه دوران شیردهی در برنامه سیبیتا پیش‌بینی شده و با رعایت احتیاطات لازم این دوره ارائه می‌شود.

 

من نمی‌خواهم صورتم لاغر شود، راه حل شما چیست؟

زیبایی پوست و صورت مراجعین سیبیتا به دلیل تغذیه سالم، ریتم کاهش وزن مناسب و دستیابی به آرامش و حال خوب، در طی کاهش وزن هیچ آسیبی نمی‌بیند.

 

 

مگر ممکن است که هر غذایی دلمان خواست بخوریم و لاغر هم بشویم؟ نه نمی‌شود… چاق‌تر هم می‌شویم!

اتفاقاً اگر غذاهای دلخواهتان را نخورید چاق‌تر می‌شوید چون بعد از مدت کوتاهی با حرص زیاد می‌روید سراغ غذاهایی که از آنها محروم شده بودید. شما در برنامه ما یاد می‌گیرید از غذای کم لذت زیاد ببرید. بنابراین با درست خوردن و عادتهای غذایی متعادل،می‌توانید هم از غذاهای دلخواهتان لذت ببرید و هم سلامتی و تناسب اندام داشته باشید.

 

من زیاد رژیم گرفته‌ام ولی بعد از رها کردن هر کدام نه تنها وزنم برگشته بلکه بیشتر هم شده؛ آیا باز هم می‌توانم رژیم بگیرم؟

دلیل این امر آن است که سبک زندگی شما مثل دوران قبل از رژیم گرفتن است و هیچ کدام از این برنامه‌ها به شما برای تغییر ذهنیات، رفتارها و انتخابها در مورد نوع غذا، زمان غذا خوردن، میزان غذا خوردن، عادات غذایی درست، آگاهی‌ها، میزان تحرک، تعادل فکری و ذهنی و… کمک نکرده‌اند. در حالی که برنامه ما تمام این موارد را به شما آموزش داده و ما معتقدیم با این شیوه‌هاست که فرد می‌تواند کاهش وزن دائمی داشته باشد. فراموش نکنید برنامه سیبیتا بسیار فراتر از یک رژیم غذایی است.

 

اگر به یک مهمانی بروم و نتوانم برنامه را رعایت کنم، چه کار کنم؟

در این گونه موارد اصلاً لازم نیست خود را سرزنش کنید چون ما در برنامه‌مان برای ناپرهیزی جا گذاشته‌ایم. از طرفی قرار نیست شما همیشه متکی به برنامه ما باشید و بعد از مدتی با آموزش‌هایی که دریافت می‌کنید خودتان می‌توانید انتخاب‌های سالم و به‌اندازه برای وعده‌ها و میان‌وعده‌هایتان داشته باشید.

 

لاغری موضعی هم دارید؟ من اضافه‌وزن ندارم، فقط شکم دارم. می‌شود به شکل موضعی فقط از شکم لاغر شوم؟

همانطور که در روند چاق شدن کار خاصی روی شکم و پهلویتان انجام نداده‌اید و به دلیل سبک غذایی یا بی‌تحرکی وزنتان زیاد شده، در طی روند لاغری هم لازم نیست مثلا از یک دستگاه برای لاغری شکم یا پهلو استفاده کنید. بدن ما اضافه انرژی دریافتی را به شکل چربی در محل‌های مشخصی که معمولاً در شکم و پایین تنه است نگه می‌دارد و این علامت اضافه‌وزن است. آقایان بیشتر از ناحیه شکم (شکل سیب) و خانم‌ها از ناحیه پایین‌تنه ۰شکل گلابی) چاق می‌شوند. زمانی هم که شروع به لاغر شدن می‌کنید (البته اگر با روش درست وزن کم کنید) چربی از همین نقاط برداشته می‌شود. وقتی که مراقبت کاملی از شما به عمل بیاید، آنچه که لاغری موضعی می‌خوانید اتفاق می‌افتد و تغییر سایز دلپذیری را در شکم و پهلوها و باسن تجربه می‌کنید.

 

چقدر وزن کم می‌کنم؟

معمولاً بین ۲ کیلو تا ۴ کیلو در ماه.

 

من عجله دارم و باید سریع وزن کم کنم.

سرعت زیاد کاهش وزن در نهایت به ضرر شما تمام می‌شود. اول اینکه عوارض جسمی دارد مثل ریزش مو، خشکی پوست و … دوم اینکه به برگشت سریع وزن منجر می‌شود. در ضمن شما قرار نیست فقط وزن کم کنید قرار است تغییراتی در شیوه زندگیتان ایجاد شود تا بتوانید وزن‌تان را ثابت نگه دارید و ایجاد این تغییرات مستلزم صرف زمان مناسب است.

شما کدامیک را ترجیح می‌دهید، کاهش وزن سریع برای مدتی کوتاه یا کاهش وزن صحیح برای همیشه؟

 

هر چند وقت یکبار باید مراجعه کنم؟

هر هفته یک بار. برای دریافت آموزش‌ها و مطالب جدید و ادامه مشاوره‌های قبلی و سنجش میزان تغییرات وزنی و تغییرات عادتی و درونی شما و ادامه پشتیبانی‌های اینترنتی. قابل ذکر است که فاصله مراجعات در برنامه‌های معتبر کاهش وزن دنیا معمولاً هفت روز است و این ترتیب مراجعه به نتایج بهتر و ماندگارتر منجر می‌شود.

 

من تحمل گرسنگی و رژیم را ندارم. برنامه شما این مشکل را برطرف می‌کند؟

هیچ کس تحمل گرسنگی و محرومیت را ندارد. گرسنگی کشیدن و چشم‌پوشی کردن از غذاهای دلخواهتان فقط ولع شما را به غذا زیاد می‌کند و دلیلی برای قطع برنامه و اضافه‌وزن بیشتر شماست.
خبر خوب برای شما این است که در برنامه ما اصلا رژیم غذایی وجود ندارد و بدون گرسنگی کشیدن وزن کم می‌کنید. یعنی قرار نیست نخورید، قرار است درست خوردن را یاد بگیرید.

 

من خوب شروع می‌کنم اما اراده‌ام را از دست می‌دهم و الان هم اراده شروع مجدد را ندارم.

از هر ۱۰ نفر هشت نفر مثل شما هستند و تمام افرادی که برنامه ناموفقی را تجربه کرده‌اند برای شروع مجدد همین مشکل را دارند.

کاهش وزن موفق بدون نظارت و پشتیبانی و حمایت گروه با تجربه تقریباً ممکن نیست. در تمام طول اجرای برنامه ما با شما در ارتباط هستیم و انگیزه شما نه تنها کم نمی‌شود بلکه با انرژی و امیدواری بیشتری این مسیر را طی خواهید کرد.

 

آیا پس از رسیدن به وزن مطلوبم ارتباطم با شما قطع خواهد شد؟

اعضای سیبیتا که در دوره یک ساله ثبت نام می‌کنند برای همیشه از پشتیبانی تلگرامی و امکان شرکت در جلسات گروهی سیبیتا برخوردار هستند.

 

سوالی که همه می‌پرسند: هزینه‌اش چقدر می‌شود؟

بستگی به این دارد که شما به چه خدماتی نیاز داشته باشید یا چه انتخابی داشته باشید. قبل از شروع برنامه شما می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید. با مشاوره دلایل اضافه‌وزن و همچنین نیازهای شما شناخته می‌شود و می‌توانید با همکاری مشاور کلینیک و مطالعه راهنمای برنامه‌های سیبیتا برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
برای آگاهی از جزئیات برنامه‌ها و قیمت‌ها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

سوالی که هیچ کس نمی‌پرسد: من چرا دچار اضافه‌وزن شده‌ام یا چرا اشتهای زیادی دارم؟

این سوالی است که در تمام برنامه‌ها و روش‌های قبلی شما باید پرسیده می‌شد تا شما امروز دچار اضافه‌وزن نباشید. ما این سوال را از شما می‌پرسیم و با کمک خودتان پاسخ را پیدا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

 
برنامه لاغری حضوری سیبیتا
برای تعیین وقت مراجعه حضوری تماس بگیریداگر مایلید از یک برنامه‌ریزی تخصصی دوماهه برای کاهش وزن
شامل مشاوره‌های چهره به چهره با مشاورین تغذیه، ورزش و روانشناسی و پیگیری‌های تلفنی برخوردار شوید،
برای صحبت با مشاور سیبیتا یا تعیین وقت مراجعه حضوری تماس بگیرید:
۶۶۵۲۲۷۳۴


برنامه لاغری غیرحضوری سیبیتا
برنامه غیرحضوری کاهش وزناگر امکان مراجعه حضوری ندارید،
می‌توانید از برنامه لاغری غیرحضوری سیبیتا با امکانات کامل و متنوع آن استفاده کنید:
برای آشنایی با برنامه لاغری غیرحضوری سیبیتا کلیک کنید