سوالات رایج درباره سیبیتا

روش شما چطور است؟ نحوه کارتان را توضیح بدهید.

۱- کاهش وزن بدون رژیم غذایی با آموزش درست خوردن نه کم خوردن و گرسنگی کشیدن
۲- افزایش تحرک به شکل لذتبخش با تاکید بر پیاده‌روی و فعال کردن زندگی روزمره
۳- روانشناسی کاهش وزن، مشاوره، آموزش، ریشه‌یابی و رفع دلایل اضافه ورن
۴- پشتیبانی و حمایت همه‌جانبه

روش شما از چه نظر متفاوت است؟

متفاوت از این نظر که با یک دوره آموزشی و بدون رژیم غذایی لاغر می‌شوید.
متفاوت از این نظر که تغییرات در شما دائمی است.
متفاوت از این نظر که وزنتان بر نمی‌گردد.
متفاوت از این نظر که بدون سختی کشیدن لاغر می‌شوید و راحت هم لاغر می‌مانید.
متفاوت از این نظر که برای هر کسی برنامه‌ریزی اختصاصی و جداگانه انجام می‌شود.

هر چند وقت یکبار باید مراجعه کنم؟

در دو ماه اول هر هفته یک بار. برای دریافت آموزش‌ها و مطالب جدید و ادامه مشاوره‌های قبلی و سنجش میزان تغییرات وزنی و تغییرات عادتی و درونی شما و ادامه پشتیبانی‌های تلفنی. قابل ذکر است که فاصله مراجعات در برنامه‌های معتبر کاهش وزن دنیا معمولاً هفت روز است و این ترتیب مراجعه به نتایج بهتر و ماندگارتر منجر می‌شود.

چقدر وزن کم می‌کنم؟

معمولاً بین ۲ کیلو تا ۴ کیلو در ماه که میزان استاندارد کاهش وزن است.

من دوست دارم طی برنامه از طرف شخص دیگری حمایت شوم. آیا این کار در برنامه شما صورت می‌گیرد؟

بله، پشتیبانی برنامه یعنی یک پل ارتباطی دو طرفه بین ما و شما، ما طی مدت برنامه با شما در ارتباطیم. از حمایت و پشتیبانی کامل تلفنی برخوردار خواهید بود که به شما کمک می‌کند در چهارچوب برنامه باقی بمانید. شما هم هر سؤالی داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید و بپرسید.

من خیلی کم می‌خورم ولی لاغر نمی‌شوم. چرا؟

چون راهش این نیست. وقتی شما کم می‌خورید بدن شما هم خودش را تطبیق می‌دهد و کمتر انرژی مصرف می‌کند. کاهش وزن صحیح با کم خوردن و گرسنگی کشیدن نیست؛ بلکه با درست خوردن و انتخابهای غذایی درست است.

روانشناسی برنامه شما شامل چه مواردی می‌شود؟

شامل ارائه پرسشنامه‌های اختصاصی در هر جلسه، ریشه‌یابی اضافه‌وزن، برنامه‌ریزی فردی و مرحله به مرحله با توجه به ویژگی‌های هر شخص، تصحیح بادی ایمیج، آموزش‌ها و تمرین‌های ذهن‌آگاهی، رفتاردرمانی برای تغییر عادت‌ها، آموزش مدیریت استرس و کنترل خوردن‌های عصبی و احساسی، ارائه خواندنی‌های روانشناسی و مطالب انگیزه‌بخش، نامه‌های آرامش‌بخش روزانه، آموزش تکنیک‌های جایگزینی و تصویرسازی‌های ذهنی.
روانشناسی کاهش وزن که در برنامه سیبیتا پیش‌بینی شده است، نقش بسیار مهمی در موفقیت شما خواهد دارد.

هر کاری بگویید کرده‌ام. جراحی هم کرده‌ام! اما فایده‌ای نداشت. قرص خوردم اصلاً اثر نکرد، تازه چاق‌تر هم شدم!؟

خوب دلیلش معلوم است. خود شما باید تغییر می‌کردید که نکردید. عاقلانه به قضیه نگاه کنید و تجربه‌هایتان را مرور کنید. شما با همان سلیقه‌ها و ذهنیت گذشته و بنا به همان دلایل گذشته مطمئناً دوباره اضافه‌وزن پیدا می‌کنید.

از کجا معلوم که نتیجه می‌گیرم؟

اگر منظور شما از نتیجه، کاهش وزن است معلوم است که وقتی غذا کمتر بخورید و تحرک بیشتری داشته باشید نه فقط با روش ما بلکه با هر روش دیگری هم وزن کم می‌کنید؛ اما اگر منظورتان از نتیجه، حفظ وزن است با تغییراتی که با روش سیبیتا در شما شکل می‌گیرد مطمئن باشید که با دنبال کردن برنامه سیبیتا سبک زندگی شما برای همیشه تغییر می‌کند.

با دارو لاغر می‌کنید؟

خیر. ما با هر روشی که منجر به تغییرات دائم در شما نشود و برگشت وزن را به دنبال داشته باشد مخالفیم. در ضمن دارو می‌تواند عوارض خطرناکی هم داشته باشد.

مشکل من این است که اشتهای زیادی دارم و این اشتها کنترل نمی‌شود؟

باید دلیل اشتهای زیاد را پیدا کنیم. پراشتهایی می‌تواند به دلیل مشکل جسمی یا ذهنی و روانی یا عادتهای اشتباه به وجود آمده باشد. مثلاً بیماری تیروئید و یا با تنش و استرس پرخوری کردن و یا سریع غذا خوردن و...

دیگر جرات نمی‌کنم به کسی بگویم که می‌خواهم رژیم بگیرم.

برنامه سیبیتا برای شما بهترین انتخاب است. چون بدون رژیم و مطابق سلیقه و شرایط شماست و جلب توجه نمی‌کند و اطرافیان را به زحمت نمی‌اندازد و حتی با روش‌هایی که به شما آموزش داده می‌شود غذا خوردن شما جلوه زیباتری پیدا می‌کند و نزدیکان شما علاقه‌مند هم می‌شوند.

اگر بیماری خاصی داشته باشم در برنامه غذایی من لحاظ می‌شود؟

بله، در جلسه اول با پرسشنامه‌ای که پر می‌کنید اطلاعات لازم در باره بیماری‌های خود را در اختیار ما می‌گذارید که به ما کمک می‌کند آموزش‌های لازم را در آن خصوص بر اساس متون علمی معتبر و آخرین اطلاعات روز دنیا در اختیار شما قرار دهیم. البته حتما می‌دانید که ما در سیبیتا رژیم غذایی به مراجعین نمی‌دهیم.

من طی روز زیاد ریزه‌خواری می‌کنم، آیا می‌توانم از برنامه شما استفاده کنم؟

بله، مراجعین سیبیتا با آموزش‌هایی که دریافت می‌کنند به راحتی بر این مشکل غلبه می‌کنند.

اگر قرار است غذاها با سلیقه خودمان باشد پس چطور لاغر می‌شویم؟

شما آموزش می‌بینید که با مقدار مناسب از غذای مورد نظرتان لذت ببرید و سیر و راضی شوید نه با زیاد خوردن و این از مهمترین ویژگی‌های برنامه ماست.

اگر به یک مهمانی بروم و نتوانم برنامه را رعایت کنم، چه کار کنم؟

در این موارد اصلاً لازم نیست خودتان را سرزنش کنید. سیبیتا پیش‌بینی‌های لازم را برای موقعیت‌های خاص انجام داده و آموزش‌های لازم به شما داده می‌شود.

من نمی‌خواهم صورتم لاغر شود، راه حل شما چیست؟

زیبایی پوست و صورت مراجعین سیبیتا به دلیل تغذیه سالم، ریتم کاهش وزن مناسب و دستیابی به آرامش و حال خوب، در طی کاهش وزن هیچ آسیبی نمی‌بیند.

من زیاد رژیم گرفته‌ام ولی بعد از رها کردن هر کدام نه تنها وزنم برگشته بلکه بیشتر هم شده، آیا باز هم می‌توانم رژیم بگیرم؟

دلیلش آن است که سبک زندگی شما مثل دوران قبل از رژیم گرفتن است و هیچ کدام از این برنامه‌ها به شما برای تغییر ذهنیات، رفتارها و انتخابها در مورد نوع غذا، زمان غذا خوردن، میزان غذا خوردن، عادات غذایی درست، آگاهی‌ها، میزان تحرک، تعادل فکری و ذهنی و… کمک نکرده‌اند. در حالی که برنامه ما تمام این موارد را به شما آموزش داده و ما معتقدیم با این شیوه‌هاست که فرد می‌تواند کاهش وزن دائمی داشته باشد. فراموش نکنید برنامه سیبیتا بسیار فراتر از یک رژیم غذایی است.

لاغری موضعی هم دارید؟ من اضافه‌وزن ندارم، فقط شکم دارم. می‌شود به شکل موضعی فقط از شکم لاغر شوم؟

همانطور که در روند چاق شدن کار خاصی روی شکم و پهلویتان انجام نداده‌اید و به دلیل سبک غذایی یا بی‌تحرکی وزنتان زیاد شده، در طی روند لاغری هم لازم نیست مثلا از یک دستگاه برای لاغری شکم یا پهلو استفاده کنید. بدن ما اضافه انرژی دریافتی را به شکل چربی در محل‌های مشخصی که معمولاً در شکم و پایین تنه است نگه می‌دارد و این علامت اضافه‌وزن است. آقایان بیشتر از ناحیه شکم (شکل سیب) و خانم‌ها از ناحیه پایین‌تنه 0شکل گلابی) چاق می‌شوند. زمانی هم که شروع به لاغر شدن می‌کنید (البته اگر با روش درست وزن کم کنید) چربی از همین نقاط برداشته می‌شود. وقتی که مراقبت کاملی از شما به عمل بیاید، آنچه که لاغری موضعی می‌خوانید اتفاق می‌افتد و تغییر سایز دلپذیری را در شکم و پهلوها و باسن تجربه می‌کنید.

من تحمل گرسنگی و رژیم را ندارم. برنامه شما این مشکل را برطرف می‌کند؟

هیچ کس تحمل گرسنگی و محرومیت را ندارد. گرسنگی کشیدن و چشم‌پوشی کردن از غذاهای دلخواه فقط ولع شما را به غذا زیاد می‌کند و دلیلی برای قطع برنامه و اضافه‌وزن بیشتر شماست. خبر خوب برای شما این است که در برنامه ما اصلا رژیم غذایی وجود ندارد و بدون گرسنگی کشیدن وزن کم می‌کنید. یعنی قرار نیست نخورید، قرار است درست خوردن را یاد بگیرید.

آیا از آن برنامه‌هاست که می‌گویند چه چیزی بخوریم چه چیزی نخوریم؟

نه، برعکس، در برنامه سیبیتا اصلا خبری از رژیم غذایی نیست و بنا بر یادگیری و تمرین درست خوردن و تغذیه سالم است.

خسته شدم از بس که رژیم گرفتم؛ من همه راه‌ها را رفته‌ام آیا جواب می‌دهد؟

روش سیبیتا رفتار درمانی و ذهن آگاهی است که کاملا با رژیم و روش‌های رژیمی متفاوت است. سیبیتا یک اتفاق جدید برای شما خواهد بود که تا به حال مشابهش را تجربه نکرده‌اید.

من سنم زیاد است، خیلی چاقم، می‌خواهم ببینم اصلاً می‌شود که لاغر شوم؟

در هر سنی و هر وزنی که باشید می‌شود فقط باید شروع کرد به لاغر شدن غصه این که من از سن و سالم گذشته یا من که دیگر خیلی چاق شده‌ام فقط باعث تاخیر در شروع می‌شود و شما را چند کیلو چاق‌تر می‌کند.

مگر می‌شود لاغر ماند؟ اگر رعایت نکنیم وزنمان برمی‌گردد، درست است؟

نه! هیچ کس محکوم به چاقی ابدی نیست. اگر درست خوردن و سبک زندگی سالم در شما نهادینه شود وزنتان برنمی‌گردد.

برنامه شما ورزش هم دارد؟

از ورزش خوشتان نمی‌آید؟ نگران نباشید. قرار نیست به آن شکلی که خوشتان نمی‌آید ورزش کنید یا ورزشکار شوید. البته برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید کمی شیوه زندگی را تغییر داد. اما منظور ما از ورزش فعالیتی است که شما را شاداب کند و به شما لذت بدهد. با راهنماهای کاملی که برای شما آماده شده است اولاً مجبور به رفتن به باشگاه یا خرید وسیله خاصی نیستید ثانیاً شما حتماً فعالیت مورد علاقه‌تان را کشف می‌کنید. نگران نباشید ما سختی‌های کار را گرفته‌ایم.

من چطور مطمئن باشم که دوباره اشتباه نمی‌کنم؟

فقط به سراغ تجربه‌های قبلی نروید، چون از تکرار آنها نتیجه قبلی را می‌گیرید. اگر روش جدید به نظر شما منطقی است اقدام کنید و زمان را از دست ندهید. یادتان باشد روشی درست است که در کنار تغییر وزن، شما را هم تغییر دهد.

برنامه شما تضمینی است؟

بله اگر دوره کامل آموزشی ما را بگذرانید و در حد هفتاد درصد آموزش‌ها و تمرین‌های برنامه را دنبال کنید، کاهش وزن ماندگار شما را صد در صد تضمین می‌کنیم. برنامه سیبیتا با بهبود مهارت‌ها و افزایش آگاهی‌ها و رفع دلایل اضافه‌وزن با رفتار درمانی و ذهن‌آگاهی، شما را به طور کلی از درون تغییر می‌دهد و دلیل ماندگاری نتایجش همین است.

استفاده از روش‌هایی مانند شلوارک‌های لاغری، طب سوزنی، شربت‌های گیاهی و… چه تأثیری بر وزن دارند؟

همه این روش‌ها بی‌تأثیرند و تبلیغات کاذبی درباره آنها انجام می‌شود، حتی گاهی مضر هم هستند. اگر هم تأثیری داشته باشند فقط محدود به دوره کوتاهی است که شما از آنها استفاده می‌کنید. در حالی که شما باید مشکل اضافه‌وزن را از ریشه حل کنید.

من باردار هستم. شما برنامه مخصوص خانم‌های باردار دارید؟

از نظر پزشکی در دوران بارداری شما مجاز به کاهش وزن نیستید و کاهش وزن را باید به بعد از بارداری موکول کنید. اگر هم قصد بارداری دارید توصیه می‌کنیم برای این که بارداری بدون عارضه و نوزاد سالمی داشته باشید اضافه‌وزن خود را تا سه ماه قبل از بارداری برطرف کنید. با پیروی از برنامه ما در دوران بارداری از افزایش وزن بیش از حد پیشگیری می‌کنید و مواد مغذی مورد نیاز خود و کودکتان را تامین می‌نمایید.

من در دوران شیردهی قرار دارم، آیا شما برنامه‌ای مخصوص این دوران دارید؟

بله برنامه ویژه دوران شیردهی در برنامه سیبیتا پیش‌بینی شده و با رعایت احتیاطات لازم این دوره ارائه می‌شود.

من چند تا مشکل دارم مشکل داروهایم، مشکل هورمون‌هایم، مشکل اشتهایم و در ضمن کارم طوری است که بی‌تحرکم و…

خوشبختانه شما تحت نظر گروهی لاغر می‌شوید که همه مشکلات شما را پوشش می‌دهند. پزشک متخصص داخلی، کارشناس تغذیه، مشاور ورزش و روانشناس و شما به هر دلیلی که دچار مشکل شده باشید با بررسی‌هایی که انجام می‌شود مشکلتان قابل حل است.

آیا برنامه غذایی برای افراد گیاهخوار هم دارید؟

بله، ما در سیبیتا به شما رژیم غذایی نمی‌دهیم بلکه آموزش‌هایی خواهیم داد که پروتئین و مواد مغذی لازم برای بدن شما از طریق گیاهخواری هم تأمین شود.

آیا برنامه کاهش وزن متناسب با کودکان و نوجوانان هم ارائه می‌شود؟

بله، برنامه کودکان و نوجوانان هم در سیبیتا ارائه می‌شود که بدون رژیم غذایی و بر اساس تغییر عادت‌ها و انتخاب‌ها و بهبود سبک زندگی است.

مگر ممکن است که هر غذایی دلمان خواست بخوریم و لاغر هم بشویم؟ نه نمی‌شود… چاق‌تر هم می‌شویم!

اتفاقاً اگر غذاهای دلخواهتان را نخورید چاق‌تر می‌شوید چون بعد از مدت کوتاهی با حرص زیاد می‌روید سراغ غذاهایی که از آنها محروم شده بودید. شما در برنامه ما یاد می‌گیرید از غذای با مقدار مناسب لذت زیاد ببرید. بنابراین با درست خوردن و عادتهای غذایی متعادل، می‌توانید هم از غذاهای دلخواهتان لذت ببرید و هم سلامتی و تناسب اندام داشته باشید.

من خوب شروع می‌کنم اما اراده‌ام را از دست می‌دهم و الان هم اراده شروع مجدد را ندارم.

از هر ۱۰ نفر هشت نفر مثل شما هستند و تمام افرادی که برنامه ناموفقی را تجربه کرده‌اند برای شروع مجدد همین مشکل را دارند. کاهش وزن موفق بدون نظارت و پشتیبانی و حمایت گروه با تجربه تقریباً ممکن نیست. در تمام طول اجرای برنامه ما با شما در ارتباط هستیم و انگیزه شما نه تنها کم نمی‌شود بلکه با انرژی و امیدواری بیشتری این مسیر را طی خواهید کرد.

آیا پس از رسیدن به وزن مطلوبم ارتباطم با شما قطع خواهد شد؟

با عضویت در مدرسه لاغری آنلاین سیبیتا همیشه می‌توانید به اتاق گفتگو و آموزش‌های سیبیتا دسترسی داشته باشید، به این ترتیب ارتباط شما با سیبیتا حفظ می‌شود.

من ساکن تهران نیستم. آیا حتما باید به کلینیک سیبیتا مراجعه کنم یا برنامه لاغری غیرحضوری و آنلاین هم دارید؟

سیبیتا کامل‌ترین و بهترین برنامه لاغری آنلاین در ایران را با عنوان «مدرسه لاغری سیبیتا» ارائه می‌دهد و شما می‌توانید بدون مراجعه به کلینیک سیبیتا با ثبت نام در مدرسه لاغری آنلاین سیبیتا وزن کم کنید. حتی می‌توانید مشاوره تلفنی هفتگی با مشاورهای تغذیه و ورزش و روانشناسی سیبیتا هم داشته باشید.
برای ورود به مدرسه لاغری آنلاین سیبیتا کلیک کنید

من خارج از ایران زندگی می‌کنم. آیا می‌توانم از برنامه سیبیتا استفاده کنم؟

بله امکان ثبت نام در مدرسه لاغری آنلاین سیبیتا با کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل ویزاکارت و مسترکارت و نیز گوگل پی وجود دارد.
برای ورود به صفحه ثبت نام مدرسه لاغری کلیک کنید

سوالی که همه می‌پرسند: هزینه‌اش چقدر می‌شود؟

بستگی به این دارد که شما به چه خدماتی نیاز داشته باشید یا چه انتخابی داشته باشید. قبل از شروع برنامه شما می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید. با مشاوره دلایل اضافه‌وزن و همچنین نیازهای شما شناخته می‌شود و می‌توانید با همکاری مشاور کلینیک و مطالعه راهنمای برنامه‌های سیبیتا برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
این چهار نکته را در نظر داشته باشید:
۱- هزینه‌های جسمی و روانی چاقی، به مراتب بیشتر از قیمت سیبیتاست.
۲- با برنامه سیبیتا در عین حال که چشم‌تان سیر می‌شود، اشتهای شما کاهش پیدا می‌کند و غذای مصرفی شما به شکل مشخص و بارزی کم می‌شود (به طور متوسط در حد نصف) و فقط با همین عامل، هزینه‌ای که برای سیبیتا می‌کنید با صرفه‌جویی در هزینه غذای مصرفی‌تان ظرف مدت کوتاهی جبران می‌شود.
۳- ما هم در سیبیتا می‌توانستیم با کم کردن یا حذف بعضی خدمات‌مان و فقط ارائه مشاوره تغذیه، قیمت‌هایمان را پایین بیاوریم ولی در آن صورت شما نتیجه ماندگاری نمی‌گرفتید. پس مشاوره‌های روانشناسی، پشتیبانی‌های تلفنی و اپلیکیشن رفتار درمانی غذایی سیبیتا را هم به برنامه اضافه کردیم تا شما بعدا وزن‌تان برگشت نکند و همیشه از سیبیتا تجربه خوبی برایتان به یادگار بماند.
۴- شاید یک علت چاقی یا اضافه وزن شما کم توجهی به خودتان باشد و این که همیشه خود را در اولویت بعدی قرار می‌دهید و خودتان را وقف دیگران کرده‌اید و از خودتان و نیازهایتان غافل شده‌اید. شاید خیلی بیشتر از این هزینه را به راحتی برای اطرافیان‌تان می‌کنید ولی وقتی نوبت به خودتان می‌رسد دچار تردید می‌شوید. به خاطر داشته باشید که شما قطعا ارزش توجه به خود و هزینه کردن برای خودتان را دارید.
برای آگاهی از جزئیات برنامه‌های سیبیتا و قیمت‌ها این لینک را ببینید.

سوالی که هیچ کس نمی‌پرسد: من چرا دچار اضافه‌وزن شده‌ام؟ چرا اشتهای زیادی دارم؟

این سوالی است که در تمام برنامه‌ها و روش‌های قبلی شما باید پرسیده می‌شد تا امروز دچار اضافه‌وزن نباشید. ما به دنبال جواب این سوال هستیم و با کمک خودتان پاسخ را پیدا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

معنی 
سیبیتا 
چیه؟
پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش