روابط اجتماعی‌ و کاهش وزن

مطالعه‌ای در مجله The New England Journal of Medicine نشان داد که گروه دوستانتان احتمال افزایش وزن‌تان را حدود 57% افزایش می‌دهند. چون:
– زنانی که دور میز غذا می‌نشینند متمایلند که از رفتار یکدیگر در غذا خوردن پیروی کنند.
– اگر از دوستتان بخواهید که ابتدا او از منو غذا انتخاب کند، خود را تحت فشار احساس کرده و سعی می‌کند بهترین غذا را انتخاب کند و شما هم احتمالا از انتخابش پیروی می‌کنید.
– مطالعه‌ای در مجله Appetite نشان داد زنانی که با 4 تن از دوستانشان غذا می‌خورند در مقایسه با زنانی که با 3 تن از دوستانشان غذا می‌خورند، به طور متوسط 150 کیلوکالری بیشتر در هر وعده دریافت می‌کنند. پس یادتان باشد مهمانی‌ها و دورهم جمع‌شدن‌هایتان را بر محور چیزی جز غذا بگذارید!
فرزندان
بازی کردن با بچه‌هایتان چربی‌هایتان را آب می‌کند. مطالعه‌ای در دانشگاه میسوری کلمبیا نشان داد افرادی که 5 بار در هفته به مدت 30 دقیقه با فرزندانشان پیاده‌روی می‌کنند به طور متوسط در سال 7 کیلوگرم وزن کم می‌کنند. بنابراین روزهایی که امکان پیاده‌روی در بیرون از خانه را ندارید، خود و فرزندتان را در خانه با بازی‌هایی مثل گرگم به هوا، قایم باشک و … مشغول کنید تا کالری‌ بسوزانید.
همسرتان
محققین در دانشگاه کارولینای شمالی نشان دادند زنانی که با همسران خود روابط رمانتیکی دارند، ریسک چاق شدنشان 63% بالا می‌رود. اما همسران می‌توانند در سالم و لاغر ماندن یکدیگر موثر باشند. محققین دانشگاه داک معتقدند افراد زمانی که همراهی همسرشان را دارند 50% بیشتر برای شروع فعالیت ورزشی مشتاق‌اند. بنابراین برنامه‌ای ورزشی با همسرتان برای دوچرخه سواری، پیاده‌روی و … بچینید.
فراموش نکنید که محبت و عشقتان را در همراهی یکدیگر برای داشتن زندگی سالم و پرتحرک نشان دهید نه در خرید شکلات و بیرون غذا خوردن.
FDA در گزارشی اعلام کرد که بیرون غذا خوردن بیش از 5 بار در هفته، به طور متوسط حدود 290 کیلوکالری به رژیم غذایی‌ روزانه‌ اضافه می‌کند که تقریبا برابر 15 کیلوگرم اضافه وزن در سال است. بنابراین به جای بیرون غذا خوردن به همسرتان در تهیه غذای خانگی کمک کنید.
همکارانتان
مطالعه‌ای در Eating Behaviors نشان داد خانم‌های همکاری که در قالب یک تیم با هم وزن کم می‌کنند در انجام فعالیت بدنی و کاهش وزن موفق‌تر هستند. شما هم می‌توانید از رئیس خود بخواهید که برنامه تندرستی در اداره‌تان برگزار کند. مطالعات نشان می‌دهد چنین برنامه‌های سلامتی علاوه بر تقویت انگیزه افراد برای رسیدن به اهداف ورزشی‌شان در افزایش بهره‌وری پرسنل هم موثر است. همچنین می‌توانید مسابقات ورزشی در محل کارتان برگزار کنید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش