رابطه بین کاهش وزن و شادی

رابطه بین کاهش وزن و شادی

همه ما در زندگی به دنبال شادی هستیم. واقعاً اهمیتی ندارد که اهل کجا هستیم، درآمدمان چقدر است و یا در چه محله‌ای زندگی می‌کنیم… آنچه در نهایت در زندگی طالبش هستیم، شادی است. شما دوست دارید که احساس خوبی نسبت به خود و اطرافیانتان داشته باشید و آنچه در زندگیتان اتفاق می‌افتد احساسی مثبت و خوش‌بینانه در شما ایجاد کند.

اگر هم اکنون در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً تا حدودی معتقدید که کاهش وزن کمکتان خواهد کرد که به شادی نزدیکتر شوید. شما تمایل دارید وزن کم کنید زیرا معتقد هستید که شما را به شاد بودن نزدیک خواهد کرد.

تعریف شادی به دو دلیل می‌تواند پیچیده باشد:

الف- شادی موضوعی شخصی است و برای هر کس معنایی متفاوت دارد.

ب- اغلب اوقات مسائلی که فکر می‌کنیم با خود شادی به همراه دارند، نه تنها در واقعیت آن طور نمی‌شوند بلکه ممکن است ناکامی و نارضایتی بیشتری ایجاد کنند.
زمانی که درک و مدیریت رابطه بین کاهش وزن و شادی مطرح می‌شود، سه مولفه اساسی وجود دارند که می‌توانند تفاوت قابل ملاحظه‌ای ایجاد کنند. ممکن است در مورد شما یکی از مولفه‌ها مصداق پیدا کند و شاید پرداختن به هر سه موضوع برایتان الزامی باشد.

1- اشتیاق: 

گاهی اوقات موضوعات عاطفی عمده‌ای وجود دارند که بین شما و کاهش وزن سد و مانع ایجاد می‌کنند. این امر به ویژه در افرادی دیده می‌شود که اضافه وزن بسیار زیادی دارند. آنچه شما نیاز دارید اشتیاق مواجهه با این مسائل است.

این اشتیاق و کار کردن بر روی مسائلتان نه تنها شما را به سلامتی و اندامی که دوست دارید بسیار نزدیک می‌کند بلکه شادی حقیقی و پایداری برایتان به ارمغان می‌آورد.

2- انضباط:

 شما ممکن است که انگیزه قوی برای کاهش وزن داشته باشید اما آن را پیگیری نکنید. ممکن است به مدت چند هفته یا یک ماه عملکرد خوبی داشته باشید اما پس از آن مدت، تمرکزتان را از دست بدهید. ایجاد نظم برای تمرکز بر اهدافتان می‌تواند در غلبه بر مشکلات و رسیدن به شادی و وزن مطلوب کمک کننده باشد.
مجبور نیستید یکباره بر روی همه عادات نامناسبتان کار کنید این ایده‌ای نادرست است. شیوه مناسب این است که با ایجاد تغییرات تدریجی بر روی یک یا دو عادت شروع کنید.

3- پذیرش خود:

 برخی اوقات اتفاقاتی که تصور می‌کنیم ما را شاد می‌کنند در عمل ما را شاد نمی‌کنند. مراقب باشید که به دنبال کمال نباشید. گاهی فکر می‌کنیم کاهش 5 کیلوی آخر وزنمان ما را شاد خواهد کرد. اما پس از آن تصور می‌کنیم شاید چیز دیگری آن کار را بکند. منظور این نیست که به فکر 5 کیلوی آخر وزنتان نباشید بلکه مراقب باشید که واقعاً چه چیزی شادتان می‌کند. آنچه بسیار مهم است کار کردن بر روی پذیرش خود است (پذیرش بدون قید و شرط) و به دنبال حس کمال‌طلبی نباشید که وجود خارجی ندارد.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش