پنج راهکار ساده برای قرار گرفتن در مسیر کاهش وزن

پنج راهکار ساده برای قرار گرفتن در مسیر کاهش وزن

اگر بعد از تعطیلات، یا گذراندن دوره‌ای پر استرس مجال برگشت به مسیر کاهش وزن را پیدا کرده‌اید، به جای اینکه از شروع دوباره دلسرد شده و روزها را به عقب بیاندازید، پنج راهکار ساده زیر را استفاده کنید تا خود را در مسیر ببینید. یادتان باشد لازم نیست یک باره فشار زیادی به خود بیاورید تا به روزهای اوج قبلی‌تان برگردید، سنگ بزرگ علامت نزدن است، شما مدتی از مسیر کاهش وزن دور بوده‌اید به همین دلیل، دوباره باید خود را مهیا کنید اما آهسته و به تدریج.
اگر هم جزو افرادی هستید که تازه می‌خواهید کاهش وزن را شروع کنید اما فکر دشواریها و خستگی‌های راه مانع‌تان می‌شود، با قدم‌های کوچک گفته شده در این مقاله، خود را وارد مسیر کاهش وزن صحیح کنید.
1. بیشتر آب بنوشید. آب کالری ندارد. اگر بتوانید هر روز یک لیوان نوشابه خود را با آب جایگزین کنید، در هفته حدود هزار کیلوکالری کمتر وارد بدنتان کرده‌اید که اگر عادت جدیدتان را ادامه دهید، هر ماه تا حدود سیصد گرم همین تغییر کوچک، وزنتان را کم می‌کند.
2. رژیم غذایی‌تان را پرفیبر تهیه کنید. فیبر کالری کمی دارد و فرایند هضم را کند می‌کند به همین دلیل خوردن فیبر به مدت بیشتری سیرمان نگه می‌دارد و کنترل وزن را ساده‌تر می‌سازد. پس در برنامه غذایی خود جایی برای غلات کامل، حبوبات، سبزیجات برگ سبز باز کنید. نیاز روزانه زنان به فیبر بیست و پنج گرم و مردان سی و هشت گرم است.
3. میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید. آیا عادت به خوردن شیرینی، شکلات، کلوچه و دیگر خوراکی‌های شیرین و پرکالری دارید؟
اگر جوابتان بله است، پس لازم است مصرف شیرینی‌های مصنوعی را محدود کنید و نیاز به شیرینی خود را با انواع میوه‌های تازه ارضا کنید. اگر یک کاسه توت فرنگی آنقدر که می‌خواهید شیرین نیست، می‌توانید یک قاشق مرباخوری شکر روی آن بپاشید با این روش علاوه بر شکر، ویتامین ث، فیبر و فیتوکمیکال‌های توت فرنگی را هم دریافت کرده‌اید و از مزایای سلامتی‌بخش آنها بهره ‌مند شده‌اید.
4. ماهی بخورید.
ماهی سرشار از روغن امگا – 3 است. چربی ضروری که برای سلامتی پوست، عملکرد مطلوب مغز و قلب به آن نیاز داریم. اگر ماهی را سرخ نکنیم و یا سس‌های خامه‌دار به آن اضافه نکنیم، غذایی کم کالری است. ماهی تن، سالمون و شاه ماهی غنی ترین منابع امگا – 3 دربین انواع ماهی‌ها هستند. عادت کنید به جای استیک گوشت، استیک ماهی سالمون و به جای همبرگر، ساندویچ ماهی تن با نان تهیه شده از غلات کامل سفارش دهید.
5. هیچ وعده غذایی را حذف نکنید.
بیشتر مردم فکر می‌کنند حذف وعده غذایی بهترین راه حل کاهش کالری دریافتی است. اما همین حذف وعده باعث می‌شود در طول روز ریزه خواری کنیم و در وعده بعدی به خود حق بدهیم و پرخوری کنیم تا گرسنگی‌مان برطرف شود. کلید کاهش وزن موفق افزایش تعداد وعده‌های غذایی و کاهش حجم وعده‌هاست. بنابراین در طول روز سه وعده اصلی و حداقل دو میان وعده از میوه‌ها و سبزیجات تازه و انواع مغزدانه‌ها داشته باشید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش