ده غذای برتر برای کاهش وزن

ده غذای برتر برای کاهش وزن

با مصرف ده غذای برتر توصیه شده در این مقاله، بدنتان بهتر می‌تواند بافت ماهیچه‌ای خود را افزایش داده و از ذخیره سازی چربی جلوگیری کند.

بادام

بادام منبع خوبی از پروتئین، فیبر و چربی سالم است. در مطالعه‌ای که به مدت 24 هفته به طول کشید افرادی که در میان وعده خود بادام داشتند 18% وزنشان را کم کردند و افرادی که میان وعده‌هایی بر پایه کربوهیدرات مصرف می‌کردند 11% وزن کم کردند.

سیب

سیب دارای پکتین می‌باشد، فیبر محلولی که با سیر نگه داشتن ما برای مدت طولانی‌‌تر، روند کاهش وزن را تسریع می‌بخشد.
علاوه بر سیب، گلابی، هلو، گریپ فروت و توتها هم حاوی پکتین هستند.

خرما یا انبه خشک شده

خرما و انبه خشک شده به اندازه آب نبات‌هایی که در دوران کاهش وزن هوسشان را می‌کنیم، شیرین هستند و البته علاوه بر شیرینی منبعی از آهن و ویتامین ث نیز هستند. از طرفی چون جویدن آنها مدت بیشتری طول می‌کشد بنابراین به مقدار کمتری می‌خورید.

تخم مرغ

به تخم مرغ به عنوان یک بمب پروتئین نگاه کنید. البته علاوه بر پروتئین، تخم مرغ منبع خوبی از آهن و لستین هم می‌باشد که هردو برای سلامت عملکرد مغز ضروری هستند. بنابراین با انتخاب درست تخم مرغ نه تنها به تناسب اندام می‌رسید بلکه سلامت مغزتان را هم تضمین می‌کنید. اگر هم نگران کلسترول آن هستید، مصرف تخم مرغتان را به 3 عدد در هفته محدود کنید.

میوه‌های یخ زده

میوه‌های یخ زده مانند آلبالو، گیلاس، موز یا انگور مغذی و نشاط آور هستند و چون مانند دسرهای پرخامه و چرب خوش خوراک هستند، می‌توانند جایگزین آنها شوند.

لوبیاها

کم چرب و در عین حال غنی از پروتئین، فیبر و آهن هستند که برای ماهیچه سازی و کاهش وزن ضروری می‌باشند.

مرغ و ماهی بدون چربی

لوسین، آمینواسید موجود در گوشتها، ماکیان و لبنیات در ماهیچه سازی و متعادل کردن هورمون‌های موثر در اشتها نقش دارد و همچنین به سوزاندن کالری کمک می‌کند.

جودوسر

جو دوسر حاوی فیبر محلول می‌باشد که نسبت به فیبر نامحلول به مدت طولانی‌تری در معده می‌ماند و در نتیجه باعث کنترل قندخون و پایین آوردن چربی‌های خون به ویژه LDL کلسترول (کلسترول بد خون) می‌شود.

روغن زیتون یا بذرکتان

چربی تک غیر اشباع موجود در روغن زیتون و بذرکتان احساس سیری بیشتری می‌دهند و از طرفی باعث متعادل نگه داشتن سطح کلسترول خون می‌شوند بنابراین توصیه می‌شود به اندازه یک قاشق مرباخوری روغن زیتون یا بذرکتان را بر روی سالاد خود اسپری کنید.

اسفناج و دیگر سبزیجات برگ سبز تیره

اسفناج و دیگر سبزیجات غنی از فیبر هستند و میزان زیادی هم آب دارند همین خصوصیات باعث می‌شود که حجم معده را پر کنند و احساس سیری بدهند. می‌توانید اسفناج را به صورت تازه در سالادها و یا ساندویچ‌های خود استفاده کنید و یا با سیر تازه و مقداری روغن زیتون تفت کوتاهی بدهید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش