لاغری و کاهش وزن

هفت تکنیک جهت موفقیت در برنامه کاهش وزن

آیا تا کنون به این نتیجه رسیده‌اید که تلاشهای شما برای کاهش وزن هیچ فایده‌ای ندارد؟

در اینجا ما به شما روشهایی می‌آموزیم تا بتوانید از وزن خود بکاهید:

1- مراقب مقدار خوردن خود باشید

به آنچه در طول روز می‌خورید توجه داشته باشید. شاید متوجه نباشید که در یک روز چقدر کالری اضافه از طریق غذاهایی که به چشم نمی‌آید دریافت می‌کنید؛ اما مجموع همین مقادیر جزیی منجر به افزایش وزن می‌گردد. بنابراین سعی کنید مقدار غذایی را که می‌خورید یادداشت نمایید.

2- هر هفته خود را وزن کنید

نیازی نیست که هر روز خود را وزن کنید بلکه شما می توانید این کار را هر هفته در یک زمان مشخص انجام دهید.

کاهش نیم تا یک کیلوگرم در هفته مناسب است. بیشتر از این مقدار زیان‌بار است زیرا حجم ماهیچه‌ها کاهش یافته و تغییری در مقدار چربی رخ نمی‌دهد.

3- از یک دوست و پشتیبان کمک بگیرید

همراهی با یک دوست عزم و انگیزه را تقویت می‌نماید. دوست واقعی شما را از پرخوری و یا بی‌انگیزگی حفظ می‌کند. هر گاه دچار ناامیدی و یا تعلل در برنامه‌های رژیمی شدید به دوست خود زنگ بزنید و از او کمک بخواهید. همچنین شما می‌توانید برای خود شریک ورزشی انتخاب کنید چرا که حضور یک همراه نوعی احساس مسئولیت و پایبندی به برنامه در شما ایجاد می‌کند.

4- ورزشی انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

کلید حفظ وزن مطلوب ورزش است. سی دقیقه ورزش در روز، سوخت و ساز را افزایش داده و باعث تبدیل ذخیره‌های چربی به ماهیچه می‌شود. این موضوع بسیار مهم است که ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می‌برید!

مطالعات نشان داده است نود درصد افرادی که موفق به کاهش وزن می‌شوند ورزش را یکی از ابزارهای کلیدی کاهش و حفظ وزن می‌دانند.

5- از انجام رژیم‌های غذایی فشرده اجتناب کنید

از رژیم‌هایی که ادعا می‌کنند بدون نیاز به ورزش قادر به کاهش وزن هستند جداً بپرهیزید.

زیرا این رژیم‌ها با ایجاد محدودیت‌های شدید غذایی و منع گروه‌های خاص غذایی(مثل تخم‌مرغ، موز و…) مثل کربوهیدراتها و یا توصیه به استفاده از قرصهای لاغری خطرآفرین هستند. در واقع عملکرد این رژیم‌ها کوتاه‌مدت است و پس از مدتی چربی‌ها مجدداً بازمی‌گردند.

واقعیت این است که هیچ قرص لاغری سحرآمیزی وجود ندارد. تنها از طریق یک برنامه غذایی و ورزشی سالم و متعادل می‌توانید به کاهش وزن پایدار برسید.

6- در مهمانی ها زیاده‌روی نکنید

پیروی مداوم و بی‌وقفه از رژیم‌های غذایی عملاً غیر ممکن است. ممکن است گاهی به مهمانی دعوت شوید و با خود بگویید مهمانی جای رژیم گرفتن نیست اما باید بدانید یک شب پرخوری می‌تواند تمام زحمات شما را هدر دهد. بنابراین فکر نکنید که مهمانی راهی برای رهایی از زندان است. همیشه و در همه جا مراقب غذا خوردن خود باشید.

شما می‌توانید هر از چند گاه به خود اندکی استراحت دهید و غذاهایی را که دوست دارید میل کنید اما به یاد داشته باشید که از فرصت به دست آمده سوء استفاده نکنید.

7- سخت‌گیر نباشید

به خود سخت نگیرید و از برنامه‌های کاهش وزن لذت ببرید.

ممکن است گاهی اوقات دوست داشته باشید یک تکه شکلات و یا هر چیز خوشمزه دیگر را بخورید. شما می‌توانید هر از چند گاه آنچه را که دوست دارید به خود پاداش دهید، انجام این کار شما را از دلسرد شدن حفظ می‌کند.

یک پیشنهاد بهتر این که برای هر کیلوگرم وزن که کم کردید مقداری پول کنار بگذارید و پس از مدتی یک هدیه دلخواه برای خود بگیرید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش