جملات تاکیدی برای کاهش وزن

چگونه از جملات تاکیدی برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

چگونه ذهن‌تان را آموزش دهید تا به کاهش وزن‌تان کمک کند

استفاده از جملات تاکیدی یکی از راهکارهای بسیار رایج برای کاهش وزن است. البته بسیاری از افراد نمی‌دانند چگونه بهترین استفاده را از این ابزار داشته باشند تا موثرتر باشند. اگر از جملات تاکیدی به درستی استفاده شود، می‌تواند ابزاری بسیار قدرتمند باشد.

جملات تاکیدی چگونه‌اند؟

این جملات، عباراتی هستند که بارها تکرارشان می‌کنید تا ذهنتان بیاموزد تا نتایج مثبتی خلق کند. نمونه‌ای از جملات مربوط به کاهش وزن عبارتند از:
من به راحتی و بدون سختی وزن کم می‌کنم.
من در وزن ایده‌آلم احساس سلامتی و جذابیت می‌کنم.

3 گام ساده برای این که قدرت جملات تاکیدی کاهش وزن ده برابر شود

1- از حواس مختلف‌تان کمک بگیرید

افراد مختلف اطلاعات را به شیوه‌های متفاوت پردازش می‌کنند و می‌آموزند. سه روش متداول یادگیری عبارتند از دیداری، شنیداری و جنبشی (لمسی و احساسی).
استفاده از جملات تاکیدی در واقع تکنیکی شنیداری است، اما این بدان معنا نیست که همه افراد از این روش بهترین نتیجه را کسب می‌کنند. در حقیقت هر یک از ما حداقل تا حدودی از این سه روش متفاوت می‌آموزیم، اما در عین حال یک گرایش و ترجیح خاص خود نیز داریم.
شما می‌توانید با استفاده از حواس دیداری و جنبشی به جملات تاکیدی‌تان قدرت بیشتری ببخشید. مثلاً به جای اینکه صرفاً عبارات را تکرار کنید، می‌توانید در عین حال تصاویری از رسیدن به اهدافتان را تجسم کنید. خود را در حال راه رفتن و دویدن ببینید. تجسم کنید که در حالی که لباس‌های جذاب بر تن کرده‌اید چه احساسی دارید؟ استفاده از حواس مختلف در تجارب تاکیدی باعث می‌شود ذهن باور بهتری از وقوع آن هدف داشته باشد و منتظر موفقیت باشد.

2- پایداری داشته باشید، اگر چه 5 دقیقه باشد

یکی از چالش‌های عمده که افراد در استفاده از جملات تاکیدی (یا ایجاد عادات مثبت) با آن روبرو هستند، عدم پایداری کافی است. آنها یکی دو هفته خوب پیش می‌روند، اما پس از آن تمرکزشان را از دست می‌دهند. گاهی دلیل این امر داشتن اهداف غیرواقع‌بینانه است، مثلاً تصور می‌کنند باید در روز 20 تا 30 دقیقه از جملات تاکیدی استفاده کنند. از شما می‌خواهم این نکته را در نظر داشته باشید که: پایداری بسیار مهمتر از کمیت است!
این ایده هم برای عادات سالم جسمانی و هم عادات سالم ذهنی کاربرد دارد. تکرار باعث عادت می‌شود و عادت منجر به نتیجه خواهد شد. در مورد جملات تاکیدی نیز 5 دقیقه استفاده روزانه از آنها که بتوان در طول ماهها و سالها آن را ادامه داد، بسیار بهتر از یک ساعت تمرینی است که فقط دو هفته تداوم داشته باشد.

3- نفس عمیق بکشید

استفاده از تنفس یکی از بهترین ابزارهای دسترسی به پیشرفت شخصی است. انجام تنفس عمیق همراه با تمرکز، بدن و ذهن را آرام می‌کند. و تلفیق تنفس با جملات تاکیدی شما را پذیرای تلقینات، تصورات و احساسات مثبتی می‌کند که خلق کرده‌اید. مطمئن شوید که این کار را در محیطی ساکت و آرام انجام می‌دهید و چیزی حواستان را پرت نخواهد کرد. می‌توانید چشمانتان را ببندید و همزمان که از جملات تاکیدی استفاده می‌کنید از طریق بینی نفس عمیق بکشید. هنگام بازدم لبخند بزنید و از تصاویر و احساسات همراه با جملات تاکیدی لذت ببرید. این تمرینی بسیار ساده است. هر زمان که جملات تاکیدی را می‌گویید، تمرینات تنفسی را نیز تکرار کنید.

علاوه بر همه اینها استفاده از جملات تاکیدی می‌تواند فرایندی آرام‌بخش باشد و باعث شود احساسی مثبت داشته باشید. اگر به هر دلیلی این تمرینات باعث ایجاد اضطراب در شما شد و یا احساس کردید که افکار منفی به طرف شما حمله‌ور شده‌اند، آن کار را متوقف کنید. شاید وارد مسائل عمیق درونی‌تان شده‌اید و این روش برای آن روز یا ساعت مناسب نیست. ولی همیشه می‌توانید مجدداً از این تمرینات استفاده کنید. نکته جالب این است که جملات تاکیدی همیشه قابل دستیابی و همواره رایگان هستند.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش