لاغری آسان

لاغری آسان با هشت راه

بدون رژیم گرفتن لاغری آسان را تجربه کنید.

آیا واقعا می‌شود بدون رژیم گرفتن لاغر شد؟ چرا که نه! با پیروی از ۸ راهی که در این مقاله به آنها اشاره می‌شود و وارد کردن این تغییرات در زندگی خود بدون اینکه سختی بکشید لاغر می‌شوید.

۱- برای لاغری آسان یاد بگیرید که جدول ارزش تغذیه‌ای و میزان کالری بسته‌های غذایی را بخوانید.

اگر می‌خواهید وزنتان کم شود باید یاد بگیرید که مراقب کالری دریافتی خود باشید. برای شمارش کالری هم باید با روش خواندن برچسب‌های غذایی آشنا شوید. با خواندن برچسب‌ها می‌توانید در بین نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها انواع سالم‌تر و کم‌کالری‌تر را انتخاب کنید.

۲- آگاهانه میان وعده بخورید.

هر سه ساعت یک بار چیزی بخورید تا از گرسنگی پیشگیری کرده و سطح قندخونتان را متعادل نگه دارید. برای داشتن میان‌وعده‌های سالم و ارضاکننده مانند یک سیب یا لقمه‌ای نان و پنیر برنامه‌ریزی کنید. بیشتر خوردن ممکن است نامعقول به نظر برسد اما خوردن آگاهانه میان وعده‌ها کمکتان می‌کند تا وزن کم کنید.

نخوردن و گرسنگی کشیدن نتیجه‌ای عکس در کاهش وزن دارد چون تلاشتان برای سالم خوردن و کنترل حجم غذای مصرفی‌تان را به هدر می‌دهد. برای لاغری آسان حتماً به این نکته توجه کنید.

۳- غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات را بیشتر مصرف کنید.

مواد مغذی موجود در غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات با تقویت سلامت جسمی، خطر بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهند و چون کالری پایینی دارند، می‌توانید مقدار بیشتری از آنها را بخورید. همچنین فیبر موجود در آنها با احساس سیری بیشتری که ایجاد می‌کند، منجر به پیشگیری از پرخوری و کنترل حجم غذای مصرفی شده و در نتیجه لاغری آسان را ممکن می سازد.

۴- به دفعات اما به اندازه بخورید.

به نظرتان اشتباهترین مسیر برای رسیدن به کاهش وزن کدام است؟

جواب: حذف وعده‌ها

بیشتر مردم فکر می‌کنند بهترین راه برای کاهش کالری دریافتی حذف وعده‌هاست اما نتیجه‌ای که در نهایت عایدشان می‌شود چیزی جز شکست در کاهش وزن نیست.

وقتی وعده‌ای را حذف می‌کنید و یا به طور منظم غذا نمی‌خورید، با احتمال بیشتری ممکن است وعده‌های بعدی پرخوری و یا حتی زیاده‌روی کنید.

از طرفی اگر به اندازه کافی غذا نخورید ممکن است با قرار گرفتن بدنتان در “فاز قحطی” نه تنها وزن کم نکنید بلکه وزنتان ثابت بماند و یا حتی بیشتر شود.

۵- برای لاغری آسان فراوان آب بنوشید.

آب از مسیرهای متعددی در کاهش وزن موثر است.

اگر دچار مشکل احتباس آب هستید، نوشیدن آب زیاد می‌تواند منجر به کاهش احساس تورم شود.

نوشیدن آب جایگزین نوشابه‌های پرکالری مقدار کالری دریافتی‌تان را کاهش می‌دهد.

سیراب کردن بدن با حفظ و تقویت سلامتی، انگیزه‌ی فرد برای کاهش وزن را بالا نگه می‌دارد.

یادتان باشد برای نوشیدن آب منتظر علامت تشنگی خود نشوید و قبل از اینکه احساس تشنگی کنید، آب بنوشید. چون ممکن است پیغام تشنگی با گرسنگی تداخل پیدا کند و در نهایت موجب پرخوری شود.

۶- تحرک داشته باشید.

تقریبا غیرممکن است که بدون داشتن فعالیت بدنی منظم بتوانید وزن کم کرده و آن را حفظ کنید. از همین امروز با برنامه‌ای برای پیاده‌روی تند، دوچرخه سواری و یا هر فعالیت دلخواه دیگر شروع کنید. به تدریج با ده دقیقه در روز در مسیر قرار بگیرید تا در نهایت بتوانید بیشتر روزهای هفته 30 تا 40 دقیقه در روز ورزش کنید. ظرف چند هفته از فواید سلامتی‌بخش ورزش و نتایج کاهش وزن آن بهره‌مند خواهید شد. انجام دادن ورزش منظم با بالا بردن سطح سوخت‌وساز بدنتان مسیر کاهش وزن را هموارتر می‌کند.

۷- حجم غذای مصرفی‌‌تان را کنترل کنید.

شاید اندازه‌گیری حجم غذای مصرفی کاری دشوار و پرزحمت باشد اما ای کار در تلاشهایتان برای کاهش وزن نتیجه‌ای ارزشمند دارد.

با مقایسه حجم معمول مصرفی خود با حجم‌های استاندارد معرفی‌شده شاید متوجه شوید دو و یا حتی سه برابر مقدار توصیه شده می‌خورید بنابراین حالا می‌توانید با دانستن حجم غذایی مناسب خود و رعایت آن در کاهش وزن موفق‌تر باشید.

۸- یادداشت کنید.

به نظر شما اولین کاری که برای لاغر شدن باید انجام داد، چیست؟

جواب: تهیه دفتر یادداشت غذایی

همه کسانی که قصد کاهش وزن دارند، باید هر چیزی را که می‌خورند به همراه زمان و مقدار مصرف آن را در دفترچه‌ و یا حتی در وبلاگ خود یادداشت کنند. دفتر یادداشت غذایی تصویر واضحی از عادات غذایی‌تان را به نمایش می‌گذارد و این امکان را برایتان فراهم می‌آورد تا با تشخیص تغییرات لازم در کاهش وزن موفق‌تر باشید.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتا

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش