توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برخی کارشناسان برای لاغری

برخی کارشناسان معتقدند افراد چاق با نوشیدن آب پیش از غذا، می توانند به وزن مناسب دست یابند.

واحد مرکزی خبر نوشت: بررسی‌های پژوهشگران دانشگاه ویرجینیا نشان می دهد نوشیدن آب پیش از غذا، اشتها و وزن را کم می کند.

محققان با بررسی 48 فرد 55 تا 75 ساله که مبتلا به اضافه وزن یا چاقی بودند، اعلام کردند افرادی که سه مرتبه در روز پیش از هر وعده غذایی یک لیتر آب می‌نوشند، در مدت 12 هفته، به طور متوسط 4/5 کیلوگرم از وزن‌شان کاسته می‌شود.

بنابر این گزارش، برخی کارشناسان تغذیه معتقدند به مقدار آبی که روزانه می نوشید، توجه کنید؛ اگر کمتر از هشت لیوان در روز آب می نوشید سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید و قبل از تشنه شدن، آب بنوشید. به گفته این کارشناسان، نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و تاثیر آن در افزایش متابولیسم بدن همانند تاثیر ورزش است.

از سوی دیگر برخی کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که آب سرد بنوشید زیرا باعث کاهش وزن بیشتری می شود و بر این باورند که نیم ساعت پیش از خوردن غذا، آب بنوشید چون این کار باعث می شود کمتر غذا بخورید. توصیه دیگر آنها این است که صبح هنگام پس از بیداری، یک لیوان آب بنوشید؛ این کار هم به لاغر شدن شما کمک می کند.

نکته دیگر برای لاغر شدن این است که نوشابه های شیرین گاز دار و حتی نوشابه های رژیمی را هم نخورید چون باعث افزایش اشتها می شوند بر عکس میوه ها و سبزی هایی را که آب زیادی دارند بخورید مثل کاهو، کرفس، بروکلی، پرتقال، لیمو، نارنگی، جوانه گندم و حبوبات.

نوشیدنی های کافئین دار هم مثل قهوه، چای و نوشابه های گازدار که باعث دفع آب از بدن می شوند، خیلی کم مصرف کنید و به جای آنها، از نوشیدنی های بدون کافئین مثل دوغ و آب میوه استفاده کنید. به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم داری بنوشید.

در مجموع با رعایت سه نکته اصلی می توان به آسانی و ماندگاری لاغر شد: ورزش کنید، حداقل روزی هشت لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید.

منبع: خبر آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش