رژیم لاغری با مترو و اتوبوس!

پژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی نه تنها موجب حفظ محتویات کیف پول می شود بلکه به لاغری و کاهش وزن نیز کمک می کند.

مهر نوشت: جملاتی از قبیل “مترو و اتوبوس شما را لاغر می کند!” روی وسائل حمل و نقل عمومی به چشم نمیخورند اما به زودی می توان برای تشویق مردم به استفاده از این خدمات شهری انتظار دیدن چنین شعارهای تبلیغاتی را داشت.

این شعارها می تواند یک ریشه علمی داشته باشد. به طوری که به تازگی دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که استفاده از سرویسهای حمل و نقل شهری نه تنها از دیدگاه اقتصادی و حفظ محیط زیست اهمیت دارند بلکه می توانند در مبارزه با چاقی نیز به کار روند.

این تحقیقات نشان می دهد که استفاده منظم از ترن، قطار، مترو و اتوبوس در کاهش وزن به روشی سریع و آسان نقش مهمی ایفا می کنند. این پژوهشگران به منظور دستیابی به این نتایج به مدت 365 روز دو گروه از داوطلبان را شامل افرادی که برای رفتن به سر کار از وسائل نقلیه عمومی استفاده می کردند و افرادی که خودروی شخصی را ترجیح می دادند رصد کردند.
در تفاوت با افراد سوار بر ماشین شخصی آنهایی که اتوبوس و مترو را ترجیح می دادند به طور متوسط در مدت یکسال، سه کیلو وزن بیشتری از دست دادند. این دانشمندان توضیح دادند: “پیاده روی روزانه برای رسیدن به ایستگاه علت این کاهش وزن است.”

براساس گزارش تلگراف، شبکه حمل و نقل عمومی در آمریکا نسبت به خطوط متروی اروپا و ژاپن از انعشابات کمتری برخوردار است. به همین علت این تحقیقات با هدف تشویق دولت به سرمایه گذاری در بخش توسعه مترو انجام شده است.

منبع: خبر آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش