لاغری با خوردن

اما می توانید با صرف نوشیدنی ها و غذاهای مناسب، متابولیسم بدن خود را بالا برده و کالری بسوزانید، زیرا میزان کالری مواد غذایی اهمیت دارد، بنابراین با مصرف موادغذایی چربی سوز و یک برنامه ورزشی متعادل و منظم وزن دلخواه خود را داشته باشید.

● آب

مطالعات نشان می دهد، نوشیدن آب موجب کاهش وزن می شود. متابولیسم بدن با نوشیدن هشت لیوان آب در روز ۳۰ درصد افزایش پیدا می کند، علاوه بر این موجب کاهش اشتها و دفع سدیم و سموم بدن و از بین رفتن نفخ و باد شکم می شود.

● سیب و گلابی

مطالعات نشان می دهد، افراد چاقی که در رژیم غذایی خود سیب و گلابی را گنجانده اند، نسبت به افراد دیگر بیشتر وزن کم می کنند. این دو میوه سرشار از فیبر است و چون کم کالری بوده، موجب برطرف شدن احساس گرسنگی می شود.

● گریپ فروت

این میوه سرشار از ویتامین C است و موجب پائین آمدن سطح انسولین خون و در نتیجه کاهش وزن می شود، بنابراین سعی کنید با هر وعده غذایی نصف گریپ فروت بخورید.

● محصولات لبنی کم چرب

مطالعات نشان می دهد، محصولات لبنی به کاهش وزن کمک می کند. به عنوان مثال ماست کم چرب منبع غنی از کلسیم است که می تواند به کاهش وزن کمک کند، بنابراین مواد لبنی کم چرب را سه تا چهار وعده در رژیم غذایی خود بگنجانید.

● کلم بروکلی

این سبزی سرشار از کلسیم و ویتامین C است، علاوه بر این دارای مقادیر زیادی ویتامین A و فیبر است. این سبزی نه فقط با چربی ها مقابله می کند بلکه حاوی موادی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت و از شما در برابر بیماری ها محافظت می کند.

● آرد جو

جو از بهترین انواع کربوهیدرات ها، منبع غنی از فیبر و حلال چربی و مقابله کننده با کلسترول است. این ماده غذایی معده را به خوبی پر نگه می دارد و انرژی لازم را برای انجام فعالیت های بدن تأمین می کند.

● فلفل

خوردن فلفل تند متابولیسم بدن را افزایش می دهد و موجب کاهش اشتها می شود. «کپسای سین» که ماده موجود در فلفل است، بدن را برای ترشح بیشتر هورمون های استرس تحریک می کند و این عمل متابولیسم را بالا می برد و در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید.

● سوپ و چای سبز

اگر قبل از غذا، به عنوان پیش غذا یک کاسه سوپ بخورید، هم کمتر غذا می خورید و هم سریع تر چربی می سوزانید. سوپ در کاهش اشتها نقش بسیار مؤثری ایفا و گرسنگی را برطرف می کند. چای سبز هم متابولیسم بدن را افزایش می دهد و موجب کاهش وزن می شود، علاوه بر این در روحیه هم تأثیر مثبت دارد و از بروز بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری می کند.

منبع: روزنامه ایران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش