کمبود خواب در افراد تحت رژیم‌های لاغری مانع سوختن چربی می‌شود

به گزارش ایرنا: کمبود خواب در افرادی که از رژیم های لاغری برای سوزاندن چربی استفاده می کنند، مانع سوختن چربی می شود.
پایگاه اطلاع رسانی ‘روماندی

نیوز’ سوئیس روز سه شنبه نوشت: نتایج پژوهش انجام شده در آمریکا نشان می دهد که کمبود خواب در افرادی که برای سوزاندن چربی بدن خود، رژیم ویژه ای دارند، مانع از کاهش حجم چربی می شود.

طبق یافته های این پژوهش که روز گذشته(دوشنبه) در سالنامه پزشکی آمریکا منتشر شد، هنگامی که ساعات خواب فرد تحت رژیم به اندازه باشد، بیش از نیمی از میزان کاهش وزن او به سوختن چربی ها مربوط می شود و در غیر این صورت، فرد تنها یک چهارم از میزان کاهش وزن خود را با سوزاندن چربی ها از دست می دهد.

کم خوابی سطح هورمون ‘گرلین’ را که در فرد ایجاد گرسنگی می کند، افزایش می دهد و بدن فرد با احساس گرسنگی انرژی کمتری را مصرف می کند.

دکتر ‘پالمن پنو’ استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه ‘شیکاگو’ و از محققان اصلی این پژوهش، در این باره گفت: اگر هدف شما از داشتن رژیم لاغری، سوزاندن چربی اضافی بدن نیست، به میزان کافی نخوابید.

وی افزود: کمبود خواب که رفتاری رایج در دنیای مدرن امروز است، رژیم های ویژه سوزاندن توده چربی را کم اثر می کند، چنانکه در 55 درصد افراد تحت رژیم لاغری که در این پژوهش مورد مطالعه قرار گرفتند، کم خوابی مانع از بین رفتن توده چربی شد.

این پژوهش بر روی 10 داوطلب 35 تا 49 ساله صورت گرفت که شاخص توده بدنی آنان از 25 تا 32 و نشانگر اضافه وزن تا چاقی مفرط بود.

منبع: خبر آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش