کارمندانی که لاغر شوند پاداش می‌گیرند!

مسائل مریوط به سلامت در شرکت‌های آمریکایی متفاوت است؛ بعضی ترک سیگار و دوچرخه‌سواری و بعضی دیگر کاهش وزن را مدنظر دارند

از این پس حین انتخاب شغل به این موضوع هم توجه داشته باشید که آیا کارفرما برای کاهش وزن، ترک سیگار، ورزش و تحرک بیشتر و یا داشتن مدرک ورزشی به شما پاداش می‌دهد یا خیر ! چون بعضی کارفرمایان برای رفتارهای سالم کارمندان به آنها پاداش می‌دهند.

تعدادی از کارفرمایان و شرکتهای بیمه‌گر ترجیح می‌دهند که برای حفظ سلامت کارکنان در محیط کار هزینه کنند تا در هزینه‌های مربوط به بیماری و غیبت از کار صرفه‌جویی شود.آقای کربای بوستلی مشاور ارشد شرکت واتسون وی آت در نیویورک می‌گوید:شمار زیادی از شرکتها باایجاد انگیزه در کارکنان سعی دارند رفتارهای سالم در جهت حفظ سلامتی را در آنها بوجود آورند تا هزینه‌های برنامه‌های مراقبتی و سلامت را تحت کنترل در آورده و مدیریت کنند.به این ترتیب اتنظار می‌رود این رویه همچنان ادامه پیدا کرده و تا سالهای بعد نیز تداوم پیدا کند.

شرکتها در ارائه پاداش و خدمات به ازای رفتارهای سالم کارکنان روشهای متفاوتی دارند.مرکز کنترل کیفی سلامت آمریکا در سن‌دیه‌گو که متولی برنامه‌های مختلفی برای سلامت در شرکتهای بیمه است و شرکتهای متفاوتی را سرپرستی می‌کند از جوایز و کارتهای هدیه برای تشویق کارکنان استفاده می‌کند.حتی یک شرکت غذاهای ارگانیک برای سعی و تلاش کارکنان در حفظ سلامت هم پاداش مالی می‌دهد یعنی کارکنان این شرکت به ازای هر روز که با دوچرخه به محل کار بروند 5 دلار پاداش می‌گیرند.البته تعجبی ندارد اگر اکثر کارکنان به این موضوع توجه نکنند چون اکثر آدمها بیشتر به تنبیه و مجازات فکر می‌کنند تا پاداش و اگر در شرکتی چنین رویه‌ای برقرار نباشد وظیفه کارکنان است که این موضوع را مطرح کرده و از شرکتهای بیمه انتظار حمایت داشته باشند.
مسائل مریوط به سلامت در شرکتهای آمریکایی متفاوت است بعضی ترک سیگار و دوچرخه سواری و بعضی دیگر کاهش وزن و ورزشهای ویژه را مد نظر دارند.

بعنوان مثال شرکت آنتم بلو کراس که 3/8 میلیون نفر را در کالیفرنیا تحت پوشش دارد به کسانی که در برنامه 3 ماهه تناسب اندام و کاهش وزن که به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند شرکت داشته باشند تا 10 درصد تخفیف می‌دهد.این شرکت دارای برنامه‌های طب سوزنی و ماساژ درمانی هم می‌باشد.معمولاً تمایل به پاداش در شرکتهای بزرگ بیشتر از شرکتهای کوچک است.البته مدیران و ناظران شرکتهای مختلف در انتظارند که ببینند آیا این روشها در تغییر سبک زندگی افراد در طولانی مدت مؤثر است یا خیر؟

دکتر کوین ولپ مجری مرکز ترویج سلامت دانشگاه پنسیلوانیا معتقد است برای بعضی برنامه‌ها مثل ترک سیگار که افراد را تشویق به ترک سیگار در دوره زمانی خاص مثل یک سال می‌کند احتمال عدم موفقیت در ترک دائمی سیگار وجود دارد. سایر مشکلات مثل چاقی به زمان و انگیزه‌های قویتری نیاز دارد.

منبع: خبر آنلاین

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش