چند توصیه برای لاغر ماندن در فصول سرد

متخصصان معتقدند افراد در فصول سرد ازجمله پاییز کمتر به میزان کالری مصرفی خود توجه دارند واین امر افزایش وزن و چاق شدن آنها را بدنبال دارد.

بنابراین گزارش؛ متخصصان چند راهکار را برای لاغر ماندن دراین فصول توصیه می کند .

این گزارش حاکیست؛ به گفته متخصصان سرد بودن محیط بخصوص اتاق خواب باعث می شود بدن کالری بیشتری مصرف کند، زیرا انرژی بیشتری نیاز دارد تا خود را گرم نگه دارد. بدین منظور بهتر است کمی پنجره اتاق خواب را باز بگذارید.

همچنین با آب پاکسازی و سموم آن خارج می شود. نوشیدن یک لیوان آب پیش از خوردن غذا نیز باعث می شود زودتر احساس سیری کنید.

براساس این گزارش؛ استفاده از کمی تنقلاب بعنوان میانوعده می توان جلوی بروز گرسنگی شدید را بگیرد بدین منظور متخصصان می گویند بهتر است از میوۀ تازه یا خشک شده ، کیک های تهیه شده از آرد سبوس دارد و یا بیسکویت استفاده کنید.

دیگر اینکه ورزش صبحگاهی نیز باعث متعادل شدن روند متابولیسم بدن می شود.

به گفته متخصصان صبح ها ذخایر هیدرات کربن کم است و بدن برای تأمین انرژی مورد نیاز خود مجبور می شوداز ذخایر چربی موجود استفاده کند.

متخصصان معتقدند: از غذا خوردن خود لذت ببرید و آن را به آرامی بخورید وسعی کنید هر لقمه را 20 بار بجوید و بدین ترتیب سریعتر سیر می شوید و غذاهای تند نیز موجب مصرف انرژی بیشتر در بدن می شود.

همچنین هر فرد باید دست کم هر هفته سه بار به مدت 30 دقیقه تحرک بدنی مداوم داشته باشد.

این گزارش حاکیست؛ هر چقدر بشقاب غذا بزرگتر است غذای بیشتری درون آن ریخته می شود پس از بشقاب های کوچک استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود، غذاهای خود را تا حد امکان بدون چربی بپزید واز بخار پذ کردن و کبابی کردن بجای سرخ کردن استفاده کنید گوشت بدون چربی و مرغ بدون پوست در پخت غذا استفاده شو و دوباره در هفته ماهی مصرف کنید.

این گزارش می افزاید: هیچگاه گرسنه به سوپر مارکت برای خرید نروید و فقط اقلامی را بخرید که در لیست احتیاجات خود می نویسید .

هنگام انتخاب محصولات مورد نظرتان مواد محتوی و میزان چربی درج شده برروی بسته بندی آنها را بدقت بخوانید و محصولات سالم تر را انتخاب کنید.

گفتنی است؛ با رعایت این موارد می توانید از چاق شدن خود در فصل پاییز و زمستان جلو گیری کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش