لاغر شوید جایزه بگیرید

شهردار «وارالو سیسیا» برای وادار کردن شهروندان شهرش به وزن کم کردن، به آنها وعده جایزه نقدی داده است. شهروندان این شهر زیبای واقع در دامنه آلپ، با کم کردن ۳ کیلوگرم ظرف یک ماه می توانند جایزه یی معادل ۵۰ یورو دریافت کنند و در صورتی که بتوانند ۵ ماه در همان وزن بمانند ۱۰۰ یورو دیگر نیز به آنها هدیه می شود. مردانی که ظرف دو ماه ۶ کیلوگرم وزن کم کنند (و زنانی که در همین مدت ۵ کیلوگرم وزن کم کنند) نیز ۵۰ یورو جایزه خواهند گرفت و در صورت ماندن در وزن مذکور به مدت ۵ ماه ۲۰۰ یورو به آنها پرداخت خواهد شد.

شهردار در مورد مسابقه یی که به راه انداخته، می گوید؛«وزن کم کردن نیاز به انگیزه یی قوی دارد و من در تلاشم این انگیزه را برای شهروندان ایجاد کنم.» خود شهردار، «گیانلوکا بونانو»، پس از آنکه پسر کوچکش او را «شکم گنده» خطاب کرد، تصمیم گرفت وزن کم کند و با این برنامه سایر شهروندان را نیز به گرفتن رژیم و کاهش وزن دعوت کرد.

برای شرکت در این مسابقه باید اول تاییدیه یی از یک پزشک داشته باشید که اضافه وزن داشتن شما را تایید کند و بعد در تالار شهرداری پیش و پس از شروع رژیم وزن افراد زیر نظر پزشک شهرداری بررسی می شود و به علاوه مشاوره رژیم غذایی به صورت مجانی به شهروندان ارائه می شود.وزیر سلامت و بهداشت ایتالیا اعلام کرد که این برنامه را می توان به سراسر کشور تسری داد.

روزنامه اعتماد

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش