روشی جدید برای کاهش وزن

به تازگی روش جدیدی برای کاهش وزن در انگلستان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

روش جدیدی برای کاهش وزن که اساس کار آن شرط‌بندی روی موفقیت شماست در انگلستان طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش افراد به عضویت سایت خاصی در می‌آیند و تعهد می‌کنند در مدت معینی میزان خاصی از وزن بدن خود را کم کنند. اگر این افراد نتوانند به شرایطی که خودشان مطرح کرده‌اند، برسند پول از حساب آنها برداشته می‌شودو صرف امور خیریه‌ای به انتخاب خودشان می‌شود.

نه تنها افرادی که در این سایت ثبت نام می‌کنند در صورت عدم تعهد به رژیم‌های غذایی خود جریمه می‌شوند بلکه دوستان آنها نیز از طریق پست الکترونیکی در جریان موضوع قرار می‌گیرند. میزان موفقیت این روش در آمریکا نزدیک به 85 درصد بوده است. پزشکان نیز درمورد اثرات بلند مدت و مفید این روش متقاعد شده‌اند.

پروفسور ریچارد اشکرافت از مرکز مطالعات انگیزه در سلامتی گفت: «زمانی که شخصی در میان یک طرح تشویقی و انگیزه بخش قرار می‌گیرد میزان اثر‌گذاری طرح به میزان زیادی بالا می‌رود. افرادی که در این طرح شرکت می‌کنند می‌توانند با کم خوردن و انجام حرکات ورزشی به وزن دلخواه خود برسند». یکی از مشکلات این طرح این است که ما نمی‌دانیم زمانی که افراد به وزن دلخواه خود رسیدند آیا بعد از آن هم در کنترل وزن خود موفق خواهند بود یا خیر. یعنی این که آیا آنها زمانی که در این رقابت پیروز شدند بعد از آن هم انگیزه کافی برای حفظ رژیم غذایی خود دارند و یا ممکن است دوباره به حالت قبل بازگردند.

منبع: خبرآنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش