خیلی از مردم نمی‌دانند که چاق هستند

نزدیک به 8 درصد از افراد با وجود داشتن اضافه وزن زیاد خود را چاق نمی‌دانند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از افراد چاق معتقدند که اضافه وزن ندارند و به همین دلیل تلاشی برای کاهش وزن خود نمی‌کنند.

دکتر تیفانی پاول از داشگاه تگزاس در این باره گفت: افرادی که از اندازه و وزن بدن خود رضایت دارند، در حالی که وزن آن‌ها بیش از حد طبیعی است خود را سالم فرض می‌کنند و متوجه خطراتی که ممکن است آن‌ها را تهدید کند نمی‌شوند.

آن‌ها هم‌چنین کم‌تر از دیگران تصور می‌کنند ممکن است دچار حمله قلبی، دیابت و فشار خون بالا شوند. در حقیقت تقریبا دو سوم از افرادی که در مورد وزن خود برداشت اشتباه دارند با احتمال زیادی در خطر ابتلا به چاقی مفرط هستند.

او در ادامه گفت: این بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از این افراد دانش کمی در مورد اثرات چاقی دارند. البته صحبت کردن در مورد این موضوع نیاز به دقت زیادی دارد. چرا که از سوی دیگر ما افرادی را داریم که با وجود آن‌که دارای وزن طبیعی هستند، اما باز هم تمایل دارند به طور افراطی وزن خود را کاهش دهند.

پاول و همکارانش با انجام مطالعتی روی 2 هزار 56 زن و مرد به این نتایج دست پیدا کردند. از این افراد خواسته شد با نگاه کردن به یک سری از تصاویر که شامل افراد بسیار لاغر تا بسیار چاق بودند شکل ایده‌آل خود را انتخاب کنند. زنان و مردانی که تصاویری از افراد دارای اضافه وزن را به عنوان شکل ایده آل خود انتخاب می‌کردند برداشت درستی از وزن مناسب بدن نداشتند.

بر همین اساس مشخص شد نزدیک به 8 درصد از افراد با وجود داشتن اضافه وزن زیاد خود را چاق نمی‌دانند. البته محققان متوجه شدند افرادی که دارای تحصیلات بالاتر هستند و یا درآمدهای بالایی دارند بهتر از افراد کم‌درآمد یا دارای تحصیلات پایین در مورد شکل مناسب بدن خود تصمیم گیری کنند.

به همین دلیل محققان معتقدند باید در این مورد اطلاع رسانی بیش‌تری صورت بگیرد. در حقیقت برخی از افراد باید به پزشک مراجعه کنند تا در مرحله اول قانع شوند که دچار اضافه وزن هستند، تا در مراحل بعدی بتوان مراحل کاهش وزن را در آن‌ها آغاز کرد.

منبع: خبر آنلاین

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش