استفاده تفریحی از اینترنت دختران را چاق می‌کند

محققان علوم پزشکی در آمریکا اعلام کردند استفاده تفریحی از اینترنت ، از جمله علل بروز اضافه وزن در دختران نوجوان محسوب می شود .

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز ، مطالعات در امریکا نشان می دهد اینترنت ، خواب ، مصرف الکل و قهوه از عوامل موثر در بروز اضافه وزن دختران این کشور محسوب می شوند.

محققان با بررسی بر روی گروهی پنج هزار نفره از دختران نوجوان و جوان در رده سنی چهارده تا بیست و یک سال دریافتند دخترانی که بیش از بقیه رفتارهای راحت طلبانه داشتند و اغلب اوقات فراغت خود را در تن آسایی و راحت طلبی سپری می کنند معمولا خواب کمتری دارند و بیشتر از دیگر دختران از قهوه استفاده می کنند.

با اینکه هیچ ارتباط علمی بین مصرف قهوه و استفاده از اینترنت مشخص نشد ولی محققان دریافتند دخترانی که تمایل بیشتری به اینترنت دارند کمتر می خوابند.

دکتر کاترین برکی از گروه محققان دانشگاه هاروارد و بیمارستان زنان و بریگهام و نیز گروه محققان دانشگاه واشنگتن دریافتند ارتباط این رفتار ها با یکدیگر به گونه ای است که با بالا رفتن سن تعداد بیشتری از دختران به این مشکل گرفتار می شوند.

دکتر برکی از ای میل ، شبکه های اجتماعی و گشت و گذار دختران در وب به عنوان مواردی نام برد که بیش از دیگر کارها وقت دختران نوجوان را اشغال می کند.

این دانشمند افزود :‌ تحقیقات ما نشان می دهد افزایش استفاده تفریحی از اینترنت ، شامل ای میل ، سایت های اجتماعی و وب گردی از مواردی هستند که بخشی از دلایل بروز اضافه وزن روز افزون در دختران را تشکیل می دهند.

محققان می گویند نادیده گرفتن این نشانه ها و بی توجهی به این موارد ، به چاقی تدریجی منجر می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش