مکزیکی‌ها از ترس چاقی در اداره ورزش می‌کنند

آگوندا گالوان، ‌کارمند دولت در مکزیکو سیتی از ترس حمله قلبی ‌و البته بر اساس برنامه ضدچاقی که روسای او ارائه کرده‌اند،‌ تمرین‌های کششی را شروع می‌کند. مکزیکی‌های از ترس چاقی در اداره ورزش می‌کنند
به گزارش خبرگزاری فرانسه این طرح مقدماتی که از دو هفته پیش در وزارت دارایی در مکزیکو سیتی شروع شد،‌ قرار است به همه وزارت‌خانه‌های پایتخت مکزیک،‌ کشوری که مشکل فزاینده چاقی دچار شده است،‌ گسترش یابد.
این کارمند 37 ساله در حالیکه در کنار میز کارش پاهایش را تحت کشش قرار می‌دهد، می‌گوید: “یک همکار جوان ما اخیرا دچار حمله قلبی شد و خیلی از ما در مورد وزن‌مان نگران شد‌ه‌ایم”
گرچه گالوان اضافه وزن ندارد،‌اما گروهی از کارمندان ملحق شد که 10 دقیق در روز در کنار میز کارشان تحت عنوان برنامه “بجنب و کمربندت را محکم ببند” وررش می‌کنند.
آنهایی که اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند باید هر روز یک ساعت در روز کاری به ورزش‌هایی از جمله بوکس، آئروبیک و تمرین با وزنه در دفتری که به فضای ورزش تبدیل شده است،‌ بپردازند.
به گفته کارینا کولبرو، متخصص تغذیه که به این برنامه مشاوره می‌دهد، حدود 70 درصد کارمندن اضافه وزن دارند و 20 درصد آنها چاق محسوب می‌شوند.
بر اساس ارقام رسمی در مجموع 72 درصد زنان مکزیکی و 66 درصد مردان مکزیکی اضافه‌وزن دارند که رقم هنگفتی به حساب می‌آید ‌و این رقم در پایتخت بیشتر از این حد میانگین است.
از هر چهار تخت بیمارستانی سه تخت بیمارستان در مکزیک با بیمارانی اشغال شده است که مشکلاتی مربوط به اضافه وزن مانند دیابت یا مشکلات قلبی دارند.
دولت فدرال مکزیک تخمین زده است که هزینه اجتماعی بیماری‌های مربوط اضافه وزن در هر سال بیش از 3.2 میلیارد دلار است، و کارزارهای ضدچاقی در حال افزایش هستند.
ماریو دلگادو وزیر دارایی مکزیکوسیتی در آغاز به کار برنامه جدید ورزش در اداره گفت: به علت بیماری‌های مربوط به اضافه وزن “یک نسل کامل به طور میانگین 20 سال ی کمتر زنده خواهند ماند.”
کولبرو متخصص تغذیه از این مسئله شکایت دارد که کارمندان نه تنها سبک زندگی نشسته‌ای دارند، بلکه رژیم غذایی‌شان هم نامتعادل است،‌ آن هم در کشوری به خاطر غذاهای چرب و شیرین‌شان مشهور است. اما در عین حال شور و شوق کارمندان را هم می‌ستاید.

منبع: همشهری آنلاین

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش