ورزش و برنامه غذایی رمز لاغری موفق

بررسی های جدید نشان می دهد افرادی که از چاقی یا اضافه وزن زیاد رنج می برند با رعایت یک رژیم غذایی همراه با فعالیت بدنی در طول یک سال می توانند مقدار قابل توجهی وزن کم کنند.
به نقل از medicalnewstoday، چاقی یکی از معضل های حال حاضر جهان شده است.

حدود ۶۸ درصد از افراد امریکایی دچار اضافه وزن و چاقی هستند و حدود دو سوم از افراد بالغ گرفتار این مشکل هستند. چاقی افراد را در معرض ابتلا به دیابت و افزایش فشار خون قرار می دهد.

به گفته محققان دانشگاه پترزبورگ، رعایت سبک زندگی متعادل شامل ترکیبی از رژیم غذایی و فعالیت بدنی می توان در جلوگیری از اضافه وزن و کاهش چربی های اضافی بدن مؤثر است.
محققان مطالعات خود را به مدت ۱ سال روی ۱۳۰ فرد با چاقی مفرط آزمایش کردند که هیچ یک دیابت نداشتند.

آن ها به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول ترکیبی از رژیم غذایی و فعالیت بدنی و گروه دوم تنها رژیم غذایی را بدون انجام فعالیت بدنی رعایت می کردند و پس از گذشت ۶ ماه فعالیت بدنی هم وارد برنامه آن ها شد.

به گروه اول یک دستگاه گام سنج داده شد تا قدم های آن ها را در زمان پیاده روی اندازه گیری کند. و آن ها باید روزانه ۱۰ هزار قدم راه رفته و حدود ۶۰ دقیقه تند راه بروند. از حدود ۱۳۰ نفر، ۱۰۱ نفر (۷۸ درصد) توانستند مراحل ۱ ساله را با موفقیت به اتمام برسانند

بررسی ها نشان داد که گروه اول پس از ۶ ماهه اول حدود ۱۰ کیلو و گروه دوم حدود ۸ کیلوگرم وزن کم کردند.

پس از اتمام ۱ سال گروه اول ۱۲ کیلو و گروه دوم ۹ کیلو کاهش وزن داشتند. آزمایشات حاکی از آن بود که پس از این دوره ۱ ساله اندازه دور کمر، چربی شکمی، فشار خون و مقاومت انسولینی در آن ها کاهش یافت. و در نتیجه رعایت رژیم غذایی همراه با فعالیت بدنی می تواند تا حد چشمگیری کاهش وزن را تسریع کند.

خبرگزاری ایسکانیوز

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش