دشمنی با غذاها راه حل چاقی نیست

وقتی وزن کم می‌کنید و کمی لاغر می‌شوید حتما حس کردید که احساس بهتری دارید و شادتر هستید. در این مقاله‌ سه قدم اصلی که می‌تواند همیشه با تناسب اندام شما را شادتر نگهدارد آشنایتان می‌کنیم.

این واقعیت را بپذیرید که فرم بدن شما تنها به دلیل غذایی که می‌خورید نیست.

ما همیشه به وزن بدنمان به شکل یک مشکل بزرگ نگاه می‌کنیم. مدام به آن فکر می‌کنیم و با نخوردن غذا که کاری اشتباه است می‌خواهیم با وزن‌مان بجنگیم. با نخوردن غذا هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند مگر اینکه رابطه‌مان را با غذاها کمی تغییر بدهیم. قدم اول برای رسیدن به تناسب اندام این است که بیشتر به فرم بدنمان توجه کنیم مقصر شکل ظاهری بدن ما فقط غذاها نیست. خیلی از افراد این موضوع را درک نمی‌کنند که روش خوردن آنها غلط است نه چیزی که می‌خورند.مثلا خیلی از ما زمان خوردن غذا را درست نمی‌دانیم. وقتی داریم راه می‌رویم، رانندگی می‌کنیم، یا روبه‌روی یخچال نشستیم غذا می‌خوریم. و این را هم تکرار می‌کنیم که وقت ندارم، چرا که تصور می‌کنیم بقیه کارها واجب‌تر از سلامت‌مان هستند. اما بهتر نیست از خودمان بپرسیم می‌خواهی با زمانی که در اختیار داری چه کنی؟ آیا این تا به حال در ذهن‌تان خطور کرده؟اگر از خوردن یک کلوچه احساس شرم می‌کنید بدانید که این یک کلوچه به تناسب اندام‌تان لطمه وارد نمی‌کند.
بدانید که کاهش وزن حلال همه مشکل‌ها نیست.

لاغر بودن همیشه رمز شاد شدن نیست. همه ما در مجله‌ها و تلویزیون در مورد روش‌های لاغری، ثروتمند شدن ، زیبایی، خریدن ماشین چیزهایی خوانده‌ایم. آدم‌های زیادی بودند که در زندگی‌شان 5 تا 10 حتی 20 بار وزن‌شان را کم کرده‌اند اما این کاهش وزن خوشحالشان نکرده است. چیزهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند ما را خوشحال و شاد کند. دشمنی با غذاها و نخوردن آنها نه تنها شما را لاغرتر نمی‌کند بلکه ممکن است موجب بدخلقی و افسردگی شما هم شود. چرا که تغذیه نقش مهمی در سلامت روان ما بازی می‌کند.

خوردن فقط هنگام گرسنگی

خیلی از افرادی که می‌خواهند وزن‌شان را کم کنند آنقدر از خوردن طفره می‌‌روند تا کاملا گرسنه شوند و احساس ضعف کنند. در حالی که این موضوع بسیار اشتباه است. شما باید هر وقت که احساس نیاز کردید یا غذایی را خواستید آن را بخورید. گرسنه ماندن طولانی‌مدت می‌شود با ولع و اشتهای سیری‌ناپذیر غذا بخورید. بنابراین سعی کنید در طول روز حتما یک میان‌وعده سالم بخورید تا همیشه سطح قند‌خون‌تان در حد پایدار باشد و زیاد گرسنه نمانید که وقت غذا خوردن مجبور شوید حجم زیادی‌ از غذایتان را بخورید.

منبع: سلامتیران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش