افزایش شگفت‌آور افراد چاق

حقیقات نشان می‌دهد نسل فعلی یکی از چاق‌ترین نسل‌هاست به طوری که تعداد افراد فوق‌العاده چاق در سن بین 20 تا 30 سال نزدیک به 300 درصد رشد داشته است.

آمارهای دولتی کشور انگلستان نشان می‌دهد تعداد افرادی که برای درمان‌های کاهش وزن و جراحی‌های مرتبط با این موضوع به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند به صورت رکورد درآمده و به بیشترین میزان خود رسیده است.

افزایش فوق‌العاده تعداد افراد چاق که بین 18 تا 30 سال سن دارند نشان می‌دهد نوجوانان دیروز به دلیل استفاده بیش‌از اندازه از غذاهای کم‌ارزش امروزه در حال مبارزه با نتایج خطرناک زندگی کردن با آن شیوه اشتباه هستند.

ظرف پنج سال گذشته تعداد افرادی که فقط به دلیل چاقی بیش از اندازه به بیمارستان مراجعه کرده‌اند نزدیک به 109 درصد رشد داشته و به عدد 5 هزار و 56 نفر رسیده است.

این تعداد در میان جوانان بین 18 تا 30 سال رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که طبق آمار ارائه شده تعداد افراد فوق‌العاده چاق در این سنین نزدیک به 340 درصد رشد داشته که این موضوع بسیار نگران‌کننده است. نزدیک به نیمی از این جوانان آن‌قدر چاق بودند که برای درمان آنها پزشکان ناگزیر به استفاده از جراحی شده بودند. بسیاری از آنها هم به دلیل بروز دردهایی در ناحیه کمر یا زانو که به طور مستقیم به افزایش بیش از اندازه وزن در آنها مربوط است تحت درمان قرار گرفتند. همچنین طی پنج سال گذشته نزدیک به 800 کودک به دلیل چاقی بیش از حد به بیمارستان مراجعه کردند که این تعداد نیز 34 درصد رشد نشان می‌دهد.

تام فری از سازمان ملی چاقی در کشور انگستان در این‌باره گفت: چاقی بیش از اندازه افرادی که بین 18 تا 30 سال سن دارند در حقیقت نتیجه زندگی غلطی است که آنها در دوران نوجوانی و کودکی خود داشته‌اند. در حقیقت افزایش بی‌سابقه تعداد چاق‌ها نشان‌دهنده زندگی کم‌تحرک، غذاهای فاقد ارزش غذایی، عادات نادرست غذایی و مواردی مانند آن است. به این ترتیب زنگ خطر برای والدین به صدا در آمده است تا با پیش‌گیری‌های بیشتر از افزایش تعداد چاق‌ها در آینده جلوگیری کنند. تحقیقات نشان می‌دهد نزدیک به یک سوم کودکان تا زمان رسیدن به دبیرستان دچار چاقی و در بعضی از موارد چاقی بیش‌ از حد می‌شوند.

آمارها نشان می‌دهد زنان دو سوم افرادی را که برای درمان چاقی به بیمارستان مراجعه کردند تشکیل می‌دهند. بسیاری از افرادی که به بیمارستان‌ها مراجعه کرده بودند به دلیل بیماری‌هایی مانند دیابت یا مشکلات قلبی مورد درمان قرار گرفتند که این عوامل به طور مستقیم به دلیل چاقی بروز پیدا کرده بودند.
بر همین اساس دولت این کشور تصمیم گرفته است با برگزاری کلاس‌های چاقی به کاهش وزن در این بیماران کمک کند.

منبع: خبر آنلاین

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش