روش ده‌گانه لاغری

۱) خمیردندان:

طعم نعنای تازه در رعایت رژیم غذایی مؤثر است. با مسواک زدن دندان ها با خمیردندان نعنایی در واقع پیغام اتمام غذا به مغز ارسال می شود. علاوه بر این مزه غذا و خوردن لقمه اضافه پس از مسواک زدن چندان خوشایند نبوده و مانع از خوردن لقمه اضافه تر پس از اتمام غذا می شود. از این رو باید پس از خوردن غذای مشخص شده در رژیم غذایی سریعاً دندان ها را مسواک زد.

۲) روغنی کردن:

با انداختن قاشق و چنگال در روغن پس از اتمام وعده رژیمی، دیگر رغبتی به برداشتن آنها باقی نمانده و غذای اضافه نیز خورده نمی شود.

۳) قدرت عکس:

اگر با استفاده از تکنیک های رایانه ای عکس فرد در حالت چاقی روی در یخچال نصب شود، او هرگز تمایلی به باز کردن در و خوردن مواد غذایی نخواهد داشت.

۴) پاکسازی خانه:

با خالی کردن خانه از مواد غذایی ای که دائماً شما را به خوردن تشویق می کند و همچنین جایگزین کردن سبزیجات، میوه جات و مواد سالم، قادر خواهید بود تا راحت تر رژیم غذایی را دنبال کنید.

۵) طبخ کیک:

به جای استفاده از کیک های آماده می توان اقدام به طبخ کرده و مثلاًً به جای آرد سفید از آرد جو و یا به جای استفاده از تخم مرغ کامل تنها از سفیده آن استفاده کرد. با این روش میزان کالری کیک طبخ شده نیز کاهش پیدا می کند.

۶) پوشیدن شلوار تنگ:

با پوشیدن شلوارهایی که کمر تنگی دارند، احساس گرسنگی در شما کاهش پیدا می کند.

۷) خنده:

خنده برای قلب مفید است و هنگام خنده ماهیچه های شکمی منقبض شده و جمع شدن آنها سریعتر می شود.

۸) استفاده از ظرف های کوچک:

با جایگزین کردن ظرف های کوچک مقدار مواد غذایی مصرفی نیز کاهش پیدا می کند.

۹) آگهی بازرگانی:

هنگام تماشای فیلم و در فاصله پخش آگهی بازرگانی انجام چند حرکت ورزشی و دراز و نشست باعث می شود تا بدن کالری بسوزاند.

۱۰) آب:

آب نسبت به سایر نوشیدنی ها کالری کمتری دارد. برای طعم دار کردن آن نیز می توان از لیموترش، برگ نعنا، عرق نعنا و یا آب گرم همراه عسل و لیمو استفاده کرد.

منبع: روزنامه ایران

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش