پلی به سوی تناسب اندام

حقیقت این است كه همین توصیه های ساده و حتی شاید در نگاه اول، خنده دار، پلی هستند به سوی تناسب اندام شما. می گویید نه؟ بخوانید و امتحان كنید!

۱ – قدم درمانی

دویدن یا قدم زدن سریع در آب، نوعی فعالیت كششی عضلانی است كه می تواند باعث سوختن ۱۷ كالری در دقیقه شود. آب ۱۲ تا ۱۵ بار مقاوم تر از هواست و این كار باعث از دست رفتن اضافه وزن خواهد شد.

۲ – وقت درمانی

وقت تلف نكنید. تنبلی، كندی و یكنواختی باعث باختن مسابقه می شود. بعد از اینكه كمی خود را گرم كردید، با همه توان و هر چه سریع تر ورزش را شروع كنید. دوچرخه سوارانی كه با تمام قدرت و در نیم ساعت اول سریع تر پدال می زنند و در نیم ساعت دوم، آرام تر پدال می ز نند، ۱۰ درصد بیشتر از آنهایی كه پدال زدن را كندتر شروع می كنند، كالری می سوزانند.

۳ – گرم درمانی

یك گردش كوتاه با دوچرخه، درجا زدن و یا كم راه رفتن باعث افزایش تعداد ضربان قلب می شود و عضلات و تاندون ها را گرم می كند. این كار باعث به جریان افتادن مایعات در مفاصل می شود و خاصیت كششی عضلات را هم افزایش می دهد. در این صورت اگر بتوانید وزنه های سنگین را راحت تر و در مدت طولانی تری بلند كنید، كالری بیشتری از دست می دهید.

۴ – موسیقی درمانی

سعی كنید نرمش ها و ورزش های جدید را همراه با موسیقی انجام دهید. هنگام انجام ورزش های جدید به دلیل عدم آشنایی بدن با این حركات، با دقت بیشتری به انجام این ورزش ها می پردازید. این كار باعث هماهنگی عضلات گروهی شده و بدن سخت تر برای انجام آنها تلاش می كند.

۵ – موز درمانی

قبل از شروع ورزش كردن یك موز بخورید. خوردن موز به شما كمك می كند تا بتوانید بیشتر و مدت طولانی تری ورزش كنید. می توانید سخت ورزش كنید و با این كار كالری بیشتری بسوزانید.

۶ – شن درمانی

با راه رفتن و دویدن در ساحل و روی شن، ۲۰ تا ۵۰?درصد بیشتر از وقتی كه روی سطوح صاف راه می روید، می توانید كالری بسوزانید.

۷ – قوز درمانی

قوزكردن نه تنها باعث بدشكلی بدن می شود، بلكه ورزش كردن با حالت خمیدگی باعث می شود نتوانید از اثرات مفید ورزش بهره مند شوید. ستون فقرات از كمر شما محافظت می كند، كمرتان را راست نگهدارید. دست تان را هنگام گرفتن تردمیل صاف بگیرید تا عضلات باز و كاملاً كشیده شود.

۸ – بازو درمانی

هنگام ورزش هایی كه فقط پاهایتان درگیر است، سعی كنید بازوهایتان را نیز حركت دهید. استفاده از اندام های بالایی و پایینی و درگیرشدن آنها هنگام ورزش، باعث سوختن كالری بیشتری می شود. زمانی كه دقت كافی برای ورزش كردن ندارید، سعی كنید در همان زمان كوتاه فعالیت هایی را انجام دهید كه تمام بدن در آن شركت كند. شنا، قایقرانی، اسكی و حتی پیاده روی باعث تحرك همه بدن می شود.

۹ – تمركز درمانی

هنگام انجام فعالیت های ورزشی، روی عضلات بدن متمركز شوید زیرا هنگام تمركز روی عضلات شكم، ران ها و بازوها، قدرت تان بیشتر می شود و با شدت بیشتری ورزش می كنید، در این صورت كالری بیشتری نیز از دست می دهید.

۱۰ – صبح درمانی

افرادی كه صبح ها و مدت زمان بیشتری ورزش می كنند، كالری بیشتری می سوزانند.

۱۱ – حرف درمانی

وقتی در حال پیاده روی هستید، صحبت كنید. در صورتی كه برای ۱۰دقیقه این كار را بكنید و این كار را ۳بار در روز تكرار كنید، ۱۰۰كالری در ماه می سوزانید.

۱۲ – سالاد درمانی

قبل از آغاز خوردن وعده های غذایی، سالاد و سبزیجات بخورید. این كار باعث كاهش حجم معده و كم تر غذا خوردن می شود. در این صورت ۱۰ درصد كمتر از هر وعده كالری دریافت خواهید كرد.

۱۳ – خشكبار درمانی

دانشمندان دانشگاه هاروارد معتقدند، یك مشت كامل خشكبار(شامل گردو، بادام و پسته و…) در روز باعث از دست دادن وزن در افرادی می شود كه دارای رژیم غذایی بدون چربی هستند.

۱۴ – راه درمانی

در صورتی كه هنگام كار مجبورید مدام بنشینید، می توانید به مدت چند دقیقه از صندلی بلند شده و حركت بشین و پاشو را انجام دهید. به طور متوسط هر فرد با نشستن ۱۰۰ كالری و با بلند شدن ۱۴۰كالری در ساعت می سوزاند.

۱۵ – خواب درمانی

خواب ناكافی باعث افزایش هورمون استرس در بدن می شود و افزایش هورمون استرس منجر به پرخوری و عادات بد غذایی می شود. خواب كم باعث عدم سوختن كربوهیدرات و چربی در بدنتان می شود.

۱۶ – پروتئین درمانی

مصرف بیشتر پروتئین و كربوهیدرات كم باعث می شود، عضلات بدن شما قوی تر شده و از شل شدن آن جلوگیری شود. پروتئین در گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و لبنیات وجود دارد و بافت عضلانی شما را حفظ می كند.

۱۷ – لبنیات درمانی

یك تكه پنیر و یك فنجان شیر و یا ماست به بهتر شدن سوخت و ساز بدن كمك می كند. هنگامی كه فردی در رژیم غذایی خود ۳ بار در روز ماست می خورد۵۰۰،كالری روزانه از دست می دهد و طی ۱۲ هفته، ۵ تا ۶ كیلوگرم وزن كم می كند.

۱۸ – سیب درمانی

با انجام ورزش منظم و یك رژیم غذایی سالم و متعادل و خوردن یك سیب قبل از شام می توان در عرض ۳ ماه، ۵ تا ۸ كیلوگرم وزن كم كرد.

۱۹ – کودک درمانی

بازی كردن با كودكان و دویدن همراه آنها و انجام فعالیت های جسمی می تواند باعث سوزاندن كالری در بدن شما شود. در هر ۲۰ دقیقه فعالیت، حدود ۱۲۰ كالری از دست خواهید داد.

۲۰ – صبحانه درمانی

دانشمندان معتقدند، خوردن صبحانه هر روز احتمال چاقی و اضافه وزن و بیماری دیابت را ۳۵ تا ۵۰ درصد كم می كند.

منبع: روزنامه همشهری

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش