زندان چاقی

زندان چاقی

 قصد داریم در مورد یک زندان عجیب با شما صحبت کنیم.
نام این زندان «زندان چاقی» است.
آیا می‌دانید چرا این زندان عجیب و غیر عادی است؟
– زیرا ورود به آن کاملاً اختیاری و داوطلبانه می‌باشد. کسی شما را به داخل آن نمی‌فرستد بلکه خود شما وارد آن می‌شوید!

ظاهر یک زندانی چاق چگونه است؟

قوانین این زندان بسیار سخت و خشک است. هر زندانی موظف به پوشیدن یک یونیفرم زشت است. این لباس شامل یک دامن گشاد و یا یک شلوار بدشکل است. اکثر زندانیان وانمود می‌کنند که پوشیدن این لباس بی‌ریخت برای آنها اهمیتی ندارد اما در واقع آنها از پوشیدن این لباس متنفر هستند و ترجیح می‌دهند که لباسهای متناسب اندام به تن کنند.
انجام ورزش به شدت محدود می‌شود: دراین زندان شنا، پیاده‌روی و بازی با کودکان ممنوع است. هیچ کدام از زندانی‌ها نمی‌توانند بیش از یک مسافت کوتاه قدم بزنند. جریمه شکستن این قانون، خستگی، تنگی نفس، درد و ناراحتی است. بعد از گذشت چند سال دوری از ورزش، زندانی اصولاً از هر نوع تحرک و فعالیت بدنی منع می‌شود. اگر باور ندارید می‌توانید سری به زندانیان این زندان بزنید!

زندگی یکنواخت

ویژگی اصلی زندگی روزانه این زندانیان، خستگی و روزمرگی است. این افراد وزنه‌های سنگینی – چربی‌های اضافه – را با خود حمل می‌کنند و به این دلیل از خستگی مزمن رنج می‌برند. آنها معمولاً پس از انجام فعالیت‌های روزانه جلو تلویزیون دراز می‌کشند.
حتی اگر یک شب به خود اجازه مرخصی دهند و با دوستان بیرون روند به علت خجالت از ظاهر نامتناسب خود در گوشه‌ای با دیگر زندانیان چاق می‌نشینند.

نگرش و طرز فکر زندانی

پس از گذشت چندین سال حبس، نگرش و ذهنیت زندانی نیز محدود می‌گردد. این افراد غالباً اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و قادر به ادامه مسیر نیستند. آنها به افراد لاغر می‌نگرند و با خود می‌اندیشند: “من هرگز نمی‌توانم مثل آنها باشم!” آنها تصور می‌کنند که محکوم به زندان ابدی هستند و این تفکر باعث می‌شود که همچنان به عادات نادرست خود ادامه دهند.

خطر بیماری

زندان چاقی برای سلامتی افرد چاق بسیار مضر است. فراموش نکنید که وزن بیشتر، فشار بیشتری بر مفاصل و ستون فقرات وارد می‌کند. هر چقدر چاق‌تر شوید ناراحتی‌های قلبی شما سخت‌تر می‌گردد. این درست است که زندانیان چاق بیشتر بیمار می‌شوند!

 

 

چاقی سرمنشا بیماریهاست

 

افسردگی

زندان چاقی یک محیط افسرده و ملال‌آور است. نه تنها افراد چاق بلکه خانواده‌های آنها نیز ناراحت هستند. در واقع فرزندان این زندانیان نیز اغلب همانند آنان رشد می‌کنند و چاق می‌شوند؛ و این دور باطل تکرار می‌گردد!

یک سوال

با تمام این تفاسیر، چرا عده زیادی از افراد وارد این زندان می‌شوند؟ و یا مهم‌تر اینکه چرا پس از آگاهی از خطرات و مشکلات ناشی از آن همچنان در این زندان باقی می‌مانند؟

جواب

شاید جواب این سوال این باشد که آنها غذاهای چرب و چاق کننده را بر سلامتی خود ترجیح می‌دهند.

آیا شما یک زندانی چاق هستید؟

آیا شما هم خود را در حصار چاقی خویش حبس کرده‌اید؟
اگر چاق هستید؛ وقت را تلف نکنید. از همین امروز تصمیم بگیرید و از زندان خلاص شوید.

ممکن است ماهها طول بکشد تا به وزن طبیعی باز گردید اما پس از گذشت یک هفته خستگی و افسردگی شما کاهش می‌یابد به طوری که واقعاً احساس نشاط و شادابی خواهید کرد. منتظر چه هستید؟ همین امروز زندگی جدید خود را آغاز کنید!

ما در سیبیتا برای موفقیت شما در کاهش وزن برنامه همه‌جانبه و متفاوتی آماده کرده‌ایم.

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش