لاغری موضعی و کوه یخ

لاغری موضعی مثل دستگاه لاغری یا جراحی لاغری فقط ظاهر سازی می‌کند

وقتی فکر می‌کنی فقط شکمت چاقه
و چربی‌هایی که داخل بدنت در کبد و قلبت انباشته شدن را نمی‌بینی!

چاقی یک مشکل سیستمیکه که کل بدن را درگیر می‌کنه
روش‌های موضعی مثل دستگاه لاغری یا جراحی لاغری فقط ظاهرسازی می‌کنن!

چاقی یک مشکل سیستمیکه و راه حل موضعی نداره!
خودت باید تغییر کنی، رفتار غذایی و سبک زندگیت باید تغییر کنه تا برای همیشه لاغر بشی
این همون اتفاقیه که در سیبیتا رخ می‌ده☺️

لاغری موضعی

لاغری موضعی

لاغری موضعی فریبی است که صنعت لاغری عرضه می‌کند چون چاقی یک مسأله موضعی نیست که راه حل موضعی داشته باشد بلکه یک مسأله سیستماتیک است که کل بدن را درگیر می‌کند. وقتی شکم و پهلوی یک نفر چاق می‌شود چربی هم‌زمان در کبد و قلب و دستگاه خون‌رسانی بدن او هم جمع شده است. درست مثل کوه یخ که بخش بزرگ‌تر آن از چشم پنهان است.

چرا جراحی برای لاغری موضعی نه؟

۱- جراحی لاغری موضعی برای برداشتن چربی‌ها نوعی ظاهرسازیست. جراح فقط چربی‌های ظاهری را برمی‌دارد که کم‌خطرتر است و با چربی‌های خطرناک‌تر کاری ندارد چون دستش به آنها نمی‌رسد. جراح چربی‌های رسوب کرده در بافت کبد و قلب را برنمی‌دارد. چربی‌هایی که در دیواره رگ‌ها نشسته را برنمی‌دارد. حتی امکان این که چربی‌های ظاهری هم به طور یکنواخت و متناسبی برداشته شود نیست، مثلاً شخص شکم لاغر پیدا می‌کند با بازوهای چاق و بدنش تناسب خود را هم از دست می‌دهد.

۲- وقتی شخص با جراحی لاغری موضعی ظاهرا لاغر می‌شود یک دلخوشی و اطمینان خاطر کاذب پیدا می‌کند در حالی که او از درون همان فرد چاق قبلی است و عوارض و خطرات ناشی از چاقی هنوز تهدیدش می‌کند. وقتی یک روش به جای حل ریشه‌ای مشکل، به ظاهرسازی یا سرپوش گذاشتن بر روی آن مبادرت کند، با ایجاد خوشبینی کاذب و تاخیر در گرفتن تصمیم صحیح، می‌تواند مانع سلامتی ما شود.

۳- هیچ موضوعی بی‌دلیل نیست. اضافه‌وزن ما هم قطعاً دلایلی دارد و این دلایل در درون ماست، در نگرش‌ها و فکرها و انتخاب‌ها، عادت‌ها و رفتارها، آگاهی‌ها و مهارت‌ها و سبک زندگی‌مان. بنابراین راه حل را هم باید در درون خود جستجو کنیم و به دنبال بهبود و توازن در درون خود باشیم.
اما جراح نمی‌تواند افکار و عادت‌های ما را جراحی کند بنابراین دلایل چاقی در ما پابرجا باقی می‌ماند و چربی‌هایی که برداشته شده به همان دلیل که قبلا جمع شده بودند دوباره به تدریج سر و کله‌شان پیدا می‌شود.

✔️مثال:
اگر یک لوله آب در جایی نشت کند و آب در آنجا جمع شود، برای رفع مشکل، لازم است اول از خودمان بپرسیم این آب از کجا می‌آید و منشاء آن را پیدا و ترمیم کنیم و اگر فقط به خشک کردن آب‌های جمع شده اکتفا کنیم دوباره به زودی در همان‌جا آب جمع می‌شود و با همان صحنه قبلی مواجه می‌شویم.

✔️نکته:
اگر بعد از برداشته شدن چربی‌ها با جراحی، چربی‌ها به هر دلیل در همان جای قبلی تجمع نکنند، قطعا از جاهای دیگر سر در می‌آورند یا در اعضا و احشای داخلی شخص تجمع می‌کنند که اتفاقا خطرناک‌تر است.

۴- عوارض جراحی لاغری موضعی بر روی بافت چربی موارد خطرناک و مرگباری مثل آمبولی چربی و از کار افتادن ریه‌ها به دنبال آن و حتی مرگ را شامل می‌شود. اخبار مرگ و میر افرادی که به خاطر لاغر شدن به اتاق عمل رفته بودند، به عنوان مشت نمونه خروار، به طور مکرر در رسانه‌ها منتشر شده است.

چرا دستگاه برای لاغری موضعی نه؟

۱- چاقی یک مشکل سیستماتیک است و کل اعضای بدن مثل قلب و کبد و رگ‌ها را درگیر می‌کند. چربی‌هایی که در ناحیه شکم و پهلو جمع شده‌اند مثل نوک کوه یخ هستند و بقیه کوه یخ از دید ما پنهان است. دستگاه لاغری (مثل کویتیشن و لیپولیز و لیپولیزر و کرایولیپولیز و ال پی جی) برای چاقی که یک مسأله سیستماتیک است، راه حل موضعی ارائه می‌دهد و فقط ظاهرسازی می‌کند، در حالی که چربی‌هایی که در کبد و قلب انباشته شده‌اند سر جایشان باقی می‌مانند و سلامتی فرد را به خطر می‌اندازند.

لاغری موضعی

۲- عوارض طولانی‌مدت مثل احساس ناراحتی و درد و سوزش و کشش در ناحیه کار با دستگاه لاغری موضعی ممکن است رخ دهد.

۳- دستگاه لاغری باعث شکسته شدن و جابجا شدن چربی‌ها می‌شود ولی سوال اینجاست که چربی‌های جابجا شده کجا می‌روند؟ جواب این است که بخش زیادی از چربی‌ها وارد جریان خون شده و در دیواره داخلی رگها رسوب می‌کنند یا در محل‌های پرخطرتر مثل دور قلب یا کبد تجمع می‌کنند، یعنی می‌خواسته ابرو را درست کند اما چشم را کور کرده است.

۴- معمولا در کنار دستگاه لاغری موضعی ، رژیم هم داده می‌شود و رژیم است که بیشتر لاغر می‎کند نه دستگاه لاغری!

۵- همانطور که کار خاصی روی شکم یا پهلویتان انجام نداده‌اید که این قسمت‌ها چاق شده است و فقط به دلیل تغذیه نامناسب و استرس و سبک زندگی کم‌تحرک، تجمع چربی در این قسمت‌ها اتفاق افتاده، برای برعکس کردن این روند هم لازم نیست کار خاصی روی ناحیه چاق شده انجام شود و کافیست تغذیه و سبک زندگی‌تان را تصحیح کنید.

۶- دستگاه لاغری موضعی اگر هم تاثیر داشته باشد تاثیرش موقت است چون علت تجمع چربی را برطرف نمی‌کند و فقط موقتا ظاهرسازی می‌کند و بعد از یک مدت کوتاه، به همان دلیل قبلی یعنی سبک زندگی ناصحیح، دوباره جای چربی‌ها پر می‌شود و اگر هم امکانش نباشد که چربی در همان جای قبلی جمع شود از جاهای دیگر مثلا بازوها و صورت سر درمی‌آورد و تناسب و تقارن بدن را به هم می‌ریزد.

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش