چگونه لاغر شویم؟ راه های لاغری: جراحی لاغری

چرا جراحی لاغری نه؟

۱- جراحی برای برداشتن چربی‌ها نوعی ظاهرسازیست. جراح فقط چربی‌های ظاهری را برمی‌دارد که کم‌خطرتر است و با چربی‌های خطرناک‌تر کاری ندارد چون دستش به آنها نمی‌رسد. جراح چربی‌های رسوب کرده در بافت کبد و قلب را برنمی‌دارد. چربی‌هایی که در دیواره رگ‌ها نشسته را برنمی‌دارد. حتی امکان این که چربی‌های ظاهری هم به طور یکنواخت و متناسبی برداشته شود نیست، مثلاً شخص شکم لاغر پیدا می‌کند با بازوهای چاق و بدنش تناسب خود را هم از دست می‌دهد.

۲- جراحی معده مثلا عمل اسلیو معده یا بای پس معده یا کار گذاشتن بالن و حلقه معده، نوعی سرپوش گذاشتن روی مشکل است. این روش مانع از گرسنگی و تمایل ما به غذا نمی‌شود، فقط سدّی در برابر خوردن ما ایجاد می‌کند. تصور کنید تمایل زیادی به خوردن دارید و غذای دلخواه‌تان هم در برابرتان است اما به دلیل این که معده‌تان را کوچک کرده‌اند نمی‌توانید به قدر دلخواه‌تان بخورید و اگر قدری بیشتر بخورید دچار پس زدن غذا و محتویات اسیدی آن از معده به سمت بالا می‌شوید که بسیار خطرناک است و هیچ‌وقت هم چشم‌تان سیر نمی‌شود. برای همین است که جراحی بهترین روش لاغری نیست چون وقتی می‌توان درست خوردن را یاد گرفت و از لذّت غذا به شکل طبیعی برخوردار شد و از این طریق لاغر هم شد، چه نیازی به این روش‌های عذاب‌آور و آزاردهنده برای لاغری است؟

۳- وقتی شخص با جراحی لاغری ظاهرا لاغر می‌شود یک دلخوشی و اطمینان خاطر کاذب پیدا می‌کند در حالی که او از درون همان فرد چاق قبلی است و عوارض و خطرات ناشی از چاقی هنوز تهدیدش می‌کند. وقتی یک روش به جای حل ریشه‌ای مشکل، به ظاهرسازی یا سرپوش گذاشتن بر روی آن مبادرت کند، با ایجاد خوشبینی کاذب و تاخیر در گرفتن تصمیم صحیح، می‌تواند مانع سلامتی ما شود.

۴- هیچ موضوعی بی‌دلیل نیست. اضافه‌وزن ما هم قطعاً دلایلی دارد و این دلایل در درون ماست، در نگرش‌ها و فکرها و انتخاب‌ها، عادت‌ها و رفتارها، آگاهی‌ها و مهارت‌ها و سبک زندگی‌مان. بنابراین راه حل را هم باید در درون خود جستجو کنیم و به دنبال بهبود و توازن در درون خود باشیم.
اما جراح نمی‌تواند افکار و عادت‌های ما را جراحی کند بنابراین دلایل چاقی در ما پابرجا باقی می‌ماند و چربی‌هایی که برداشته شده به همان دلیل که قبلا جمع شده بودند دوباره به تدریج سر و کله‌شان پیدا می‌شود.

✔️مثال:
اگر یک لوله آب در جایی نشت کند و آب در آنجا جمع شود، برای رفع مشکل، لازم است اول از خودمان بپرسیم این آب از کجا می‌آید و منشاء آن را پیدا و ترمیم کنیم و اگر فقط به خشک کردن آب‌های جمع شده اکتفا کنیم دوباره به زودی در همان‌جا آب جمع می‌شود و با همان صحنه قبلی مواجه می‌شویم.

✔️نکته:
اگر بعد از برداشته شدن چربی‌ها با جراحی، چربی‌ها به هر دلیل در همان جای قبلی تجمع نکنند، قطعا از جاهای دیگر سر در می‌آورند یا در اعضا و احشای داخلی شخص تجمع می‌کنند که اتفاقا خطرناک‌تر است.

۵- عوارض جراحی بر روی معده یا بافت چربی بسیار متعدد است و از دردهای شدید و برگشت اسید معده به مری تا موارد خطرناک و مرگباری مثل آمبولی چربی و از کار افتادن ریه‌ها به دنبال آن و حتی مرگ را شامل می‌شود. اخبار مرگ و میر افرادی که به خاطر لاغر شدن به اتاق عمل رفته بودند، به عنوان مشت نمونه خروار، به طور مکرر در رسانه‌ها منتشر شده است. جراحی لاغری قطعا بهترین روش لاغری نیست چون بهترین روش لاغری نباید اینقدر خطرناک و مرگبار باشد.

۶- گنه کرد در بلخ آهنگری / به شوشتر زدند گردن مسگری
نکته مهم اینجاست که علت چاقی اصلا در معده نیست و این که گفته می‌شود معده یک نفر به دلیل پرخوری بزرگ شده، افسانه‌ای بیش نیست. خیلی از مراجعین سیبیتا در همان هفته اول، بدون این که خواسته باشند کم بخورند، با آموزش‌هایی که دریافت می‌کنند حجم غذایشان با وجود این که کاملا سیر می‌شوند، نصف می‌شود.

۷- جراحی معده و برداشتن قسمتی از آن مثل عمل اسلیو معده یا از مدار خارج کردن بخشی از آن مثل عمل بای پس معده یا دستکاری کردن و کار گذاشتن اجسام خارجی مثل بالن معده یا حلقه معده در آن، نوعی بی‌احترامی به بدن انسان است که در بهترین و زیباترین شکل طراحی شده ولی از دیدگاه جراح گویا ناقص‌الخلقه است و نیاز به حذف و اضافه دارد. در حالی که بدن ما نقص و کمبودی ندارد و مشکل در عادات غذایی و سبک زندگی اشتباهی است که انتخاب کرده‌ایم و باعث شده از سلامت و توازن درونی‌مان دور شویم و دچار افزایش وزن شویم.

چرا جراحی لاغری نه؟

دستخط شهره سیبیتایی

هفته قبل یکی از عزیزانم را در اثر عمل کوچک کردن معده از دست دادم.
راستش قبل از امتحان کردن سیبیتا وسوسۀ عمل جراحی داشتم
حالا یقین دارم که بدون عمل‌های مختلف نیز می‌توان با روشهایی ساده‌تر و سالم‌تر لاغر شد.

نتیجۀ جراحی لاغری

شکم وفادار

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش