خرید آگاهانه میوه‌جات و سبزیجات

10 نکته برای خرید میوه‌ها و سبزیجات مقرون به صرفه

با هر بودجه‌ای خرید میوه و سبزی امکان‌پذیر است. داشتن انتخاب‌های مغذی به معنای هزینه بالا نیست. دریافت کافی از این مواد غذایی سلامتی شما را بهبود می‌دهد و می‌تواند خطر برخی بیماری‌های خاص را کاهش دهد. راه‌های زیادی وجود دارند که شما می‌توانید با هزینه کم نیاز خود به میوه و سبزیجات را برآورده نمایید.

1- در فصل مناسب خرید کنید

از سبزیجات و میوه‌های تازه در فصل آنها استفاده کنید. تهیه آنها راحت است، طعم بیشتری دارند و معمولا ارزانتر هستند. میدان تره‌بار محل شما یکی از منابع عالی محصولات فصل است.

2- چرا قیمت کامل را بپردازید؟

روزنامه محلی، اینترنت و فروشگاه‌ها را از لحاظ فروش، کوپن‌های تخفیفی و موارد خاصی که قیمت ماده خوراکی را کاهش می‌دهند، بررسی کنید. اغلب، می‌توانید با رفتن به فروشگاه‌های بزرگتر مقدار بیشتری از یک ماده خوراکی را با قیمت کمتر خریداری نمایید.

3- از روی لیست خرید کنید

از قبل برای وعده‌های خود برنامه‌ریزی کنید و یک لیست تهیه نمایید. شما می‌توانید با خرید آنچه بدان نیاز دارید در هزینه صرفه جویی کنید. زمانی که گرسنه هستید خرید نکنید. خرید کردن بعد از خوردن غذا به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر در مقابل غذاهای وسوسه کننده مقاومت نمایید و پول بیشتری در اختیار خواهید داشت تا برای خرید میوه و سبزیجات صرف کنید.

4- میوه‌ها و سبزیجات کنسروی یا منجمد را امتحان کنید

قیمت و تعداد واحدهای میوه و سبزیجات تازه، کنسروی و منجمد را با یکدیگر مقایسه کنید. انواع کنسروی یا منجمد ممکن است ارزان‌تر باشند. برای اقلام کنسروی، میوه‌های کنسرو شده در آب میوه 100% طبیعی را انتخاب کنید و در مورد سبزیجات از انواع بدون نمک یا کم سدیم استفاده کنید.

5- همیشه میوه‌ها و سبزیجات را در مقادیر کم خریداری کنید

بعضی از میوه‌ها و سبزیجات تازه مدت زمان زیادی قابل نگهداری نیستند. مقادیر کم از آنها را خریداری کنید تا مطمئن باشید که می‌توانید آنها را قبل از خراب شدن مصرف کنید.

6- هنگامی که اقلام در معرض فروش گذاشته شده‌اند، در حجم زیاد خریداری نمایید

برای میوه‌ها و سبزیجات تازه‌ای که از آنها زیاد مصرف می‌کنید، خرید در حجم زیاد بهترین راه است. میوه‌ها و سبزیجات کنسروی یا منجمد را می‌توان در مقادیر زیاد خریداری کرد چون مدت زمان طولانی‌تری می‌توان آنها را نگهداری کرد.

7- برندهای فروشگاهی= پس انداز

هنگامی که امکان آن وجود دارد از انواع برندهای فروشگاهی استفاده کنید. می‌توانید همان محصول یا محصولی مشابه را با قیمتی کمتر خریداری نمایید. اگر فروشگاه محل شما دارای کارت عضویت است، می‌توانید برای پس انداز بیشتربرای دریافت آن اقدام کنید.

8- سادگی را رعایت نمایید

میوه‌ها و سبزیجات را در شکل اولیه آنها خریداری نمایید. مواد غذایی از قبل خرد شده، شسته شده، آماده برای خوردن و فرآوری شده راحت هستند، اما اغلب هزینه بیشتری باید برای آنها پرداخت کنید در مقایسه با زمانی که مواد خوراکی را در شکل اولیه آنها خریداری می‌کنید.

9- سبزیجات بکارید

در حیات خانه یا بر روی بالکن یک باغچه درست کنید تا سبزیجات تازه، معطر و ارزان داشته باشید. خیار، فلفل، یا گوجه فرنگی گزینه‌های خوبی برای افراد بی‌تجربه هستند. از طریق یک کتابخانه محلی یا از طریق اینترنت می‌توانید اطلاعاتی را در این باره بدست آورید.

10- آگاهانه برنامه‌ریزی و آشپزی نمایید

سوپ سبزیجات، تاس کباب یا دیگرغذاهای از این نوع را از قبل آماده کنید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود. از سبزیجاتی که از قبل باقی مانده است در تهیه خوراک‌ها استفاده کنید یا آنها را با هم مخلوط کرده و سوپ درست کنید. میوه‌هایی که خیلی رسیده و له شده‌اند برای تهیه شیرمیوه یا برای شیرینی‌پزی عالی هستند.

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش