میوه‌ها را در کانون توجه قرار دهید

10 نکته که به شما کمک می‌کنند میوه بیشتری بخورید

خوردن میوه فواید زیادی برای سلامتی دارد. کسانی که میوه و سبزیجات بیشتری را در برنامه غذایی خود مصرف می‌کنند احتمالاً کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن قرار دارند. میوه‌ها دارای مواد مغذی ضروری برای سلامتی هستند از جمله پتاسیم، فیبر غذایی، ویتامین ث و اسید فولیک. بیشتر میوه‌ها به طور طبیعی چربی، سدیم و کالری اندکی دارند. هیچ یک از میوه‌ها کلسترول ندارند. تمام میوه‌ها یا آب‌میوه‌های کاملا طبیعی بخشی از گروه میوه‌ها هستند. میوه‌ها ممکن است تازه، کنسروی، منجمد یا خشک باشند و ممکن است به صورت کامل، خرد شده یا پوره مصرف شوند.

1- میوه‌ها را در معرض دید قرار دهید

یک ظرف میوه روی میز، پیش‌خوان یا در یخچال داشته باشید.

2- به طعم میوه اهمیت دهید

میوه تازه را در فصل آن خریداری کنید تا هزینه کمتری بپردازید و از بهترین طعم آن برخوردار شوید. برای ایجاد طعم شیرین در دستورپخت غذاها از میوه‌ها استفاده کنید.

3- تنوع را رعایت کنید

میوه‌ها را به صورت خشک، منجمد و کنسروی (در آب یا در آب‌میوه کاملا طبیعی) نیز خریداری کنید تا همیشه به میوه دسترسی سریع داشته باشید.

4- فیبر را فراموش نکنید

بیشترمیوه‌های کامل یا خرد شده را به جای آب‌میوه انتخاب کنید تا از فواید فیبر موجود در آن بهره‌مند شوید.

5- سرمشق خوبی باشید

با خوردن روزانه میوه همراه با وعده‌ها یا به صورت میان‌وعده الگوی خوبی برای کودکان خود باشید.

6- همراه صبحانه میوه بخورید

در زمان خوردن صبحانه، به غلات صبحانه خود موز، هلو یا توت فرنگی اضافه کنید؛ به پنکیک تمشک اضافه کنید؛ آب پرتقال یا آب گریپ فروت 100% طبیعی بخورید. یا ماست کم چرب یا بدون چربی همراه با میوه را امتحان کنید.

7- همراه ناهار میوه بخورید

در زمان خوردن ناهار، یک عدد نارنگی، موز یا مقداری انگور بخورید یا از منوی سالاد میوه انتخاب کنید. ظروف تک نفره حاوی میوه‌هایی مثل هلو یا حاوی سس سیب مناسب و راحت هستند.

8- همراه شام نیز میوه بخورید

در زمان خوردن شام به سالاد کلم مقداری آناناس خرد شده اضافه کنید، یا به سالاد خود برش‌های پرتقال، سیب یا دانه‌های انگور اضافه کنید.

9- در میان‌وعده‌ها از میوه استفاده کنید

میوه‌های خشک میان‌وعده‌های بسیار خوبی هستند. حمل آنها راحت است و به خوبی می توان آنها را نگهداری کرد.

10- میوه‌ها را درست نگهداری کنید

قبل ازآماده کردن یا خوردن، میوه‌ها را بشویید. با استفاده از آب تمیزو درجریان، میوه‌ها را کاملا بشویید و هر گونه آلودگی و میکروب‌های سطحی را از آنها پاک کنید. پس از شستشو، با یک حوله تمیز آنها را خشک کنید.

اسکرول به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش