هر روز سبزیجات بیشتری بخورید

 10 نکته که به شما کمک می‌کنند سبزیجات بیشتری مصرف کنید

خوردن سبزیجات بیشتر کار ساده‌ایست! خوردن سبزیجات مهم است چون حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند و کالری پایینی دارند. برای اینکه بتوانید در وعده‌های غذایی خود سبزیجات بیشتری مصرف کنید، نکات ساده زیر را رعایت کنید. راحت‌تر ازآن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

1- راه‌های سریع آشپزی کردن را کشف کنید

سبزیجات تازه یا منجمد را در مایکروویو طبخ کنید تا بتوانید از آنها خیلی سریع و آسان در کنارغذای خود استفاده کنید. لوبیا سبز، هویج یا بروکلی را در یک ظرف حاوی مقداری آب در مایکروویو بخارپز کرده و در کنارغذای اصلی از آن استفاده کنید.

2- از قبل آمادگی داشته باشید

یک دسته فلفل دلمه‌ای، هویج و یا بروکلی را خرد کنید. از قبل بسته‌بندیشان کنید تا زمان‌هایی که عجله دارید، از آنها استفاده نمایید. می‌توانید از این سبزیجات در تهیه سالاد، همراه با حمص، یا به صورت ساندویچ سبزیجات استفاده کنید.

3- سبزیجات رنگی را انتخاب کنید

بشقاب غذای خود را با سبزیجات قرمز، نارنجی یا سبزتیره تزیین کنید. این سبزیجات غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. استفاده از کدو، گوجه گیلاسی، سیب‌زمینی شیرین یا برگ‌های کلم را امتحان کنید. نه تنها طعم خیلی خوبی دارند بلکه برای سلامتی شما هم مفید هستند.

4- از سبزیجات منجمد استفاده کنید

استفاده از سبزیجات منجمد راحت است و به اندازه سبزیجات تازه هم مغذی هستند. مقداری ذرت منجمد، نخود فرنگی، لوبیای سبز یا اسفناج منجمد به غذاهای مورد علاقه خود اضافه کنید یا آنها را در کنارغذا مصرف نمایید.

5- همیشه در خانه سبزیجات داشته باشید

سبزیجات کنسروی در کنار هرغذایی عالی هستند، بنابراین همیشه گوجه فرنگی کنسروی، لوبیا چیتی کنسروی، کنسرو نخود، قارچ و چغندر در خانه داشته باشید. کنسروهایی را انتخاب کنید که بر روی آنها عبارت‌هایی همچون “کم سدیم”، “بدون نمک افزوده” یا “سدیم کاسته” وجود دارد.

6- در تهیه سالاد از سبزیجات رنگارنگ استفاده کنید

با استفاده از سبزیجات رنگی مثل لوبیای سیاه، فلفل دلمه‌ای قرمزخرد شده، تربچه خرد شده، کلم قرمز ریز خرد شده، یا شاهی آبی سالاد خود را رنگارنگ کنید. این سالاد نه تنها ظاهر بسیار خوبی خواهد داشت بلکه طعم آن نیز عالی است.

7- سوپ سبزیجات بخورید

سوپ را گرم کرده و مصرف کنید. سوپ گوجه فرنگی یا سوپ سبزیجات دیگر را امتحان کنید. سوپ‌های کم سدیم یا دارای سدیم محدود را انتخاب کنید.

8- زمانی که خارج از خانه هستید

اگر شام را خارج از خانه مصرف می‌کنید، نگران نباشید. هنگام سفارش غذا، یک ظرف اضافه سالاد یا سبزیجات به جای خوراک‌های سرخ‌کردنی معمول سفارش دهید.

9- طعم سبزیجات فصلی را بچشید

سبزیجات را در فصل آنها خریداری کنید چون بهترین طعم را دارند و قیمتشان هم کمتراست. برای آشنایی با بهترین سبزیجات فصل به سوپرمارکت یا میدان تره بار محل خود سری بزنید.

10- یک سبزی جدید را امتحان کنید

شما هرگز نمی‌دانید از چه چیزی ممکن است خوشتان بیاید. یک سبزی جدید را انتخاب کنید: آن را به دستور آشپزی خود اضافه کنید یا از اینترنت یک دستورپخت برای آن پیدا کنید.

پیمایش به بالا
مشترک گاهنامه سیبیتا شو
ایمیلت را وارد کن و دکمه اشتراک را بزن
خواندنی‌ها، دیدنی‌ها و شنیدنی‌های جذاب سیبیتایی
ثبت نامت انجام شد
منتظر شماره‌های بعدی گاهنامه سیبیتا باش